Brytyjski fundusz Revetas Capital planuje wybudować 435 mieszkań na wynajem w Krakowie Materiały inwestora

Brytyjski fundusz Revetas Capital planuje wybudować 435 mieszkań na wynajem w Krakowie

WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
B4B Meadows
adresKraków, Puszkarska
inwestorRevetas Capital
REKLAMA

Szykuje się kolejna duża inwestycja kapitału zagranicznego w Krakowie. Brytyjski fundusz Revetas Capital planuje wybudować 435 mieszkań na wynajem. Inwestycja zlokalizowana będzie w pobliżu kompleksu biurowego Bonarka for Business przy ul. Puszkarskiej.

Budowa nowego, dużego osiedla mieszkaniowego oznacza, że inwestor zrezygnował z rozbudowy tego kompleksu biurowego. Spółka Bonarka Residential, która należy do brytyjskiego funduszu Revetas Capital, złożyła w Urzędzie Miasta w Krakowie wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym przy ul. Puszkarskiej.

GUNB
GUNB
GUNB

Kompleks Bonarka for Business składa się aktualnie z ośmiu biurowców (A-H). Inwestor planował budowę kolejnych dwóch kolejnych (I, J). Po analizach zdecydował się jednak, że wybuduje w ich miejsce mieszkania na wynajem.

– Revetas Capital przekształca swój portfel gruntów biurowych o powierzchni ok. 90 tys. mkw. powierzchni najmu w nieruchomości mieszkalne w segmencie wynajmu instytucjonalnego (PRS). W ten sposób powinniśmy zapewnić do 2000 łóżek. Naszym celem jest zbudowanie instytucjonalnego portfolio PRS w największych polskich miastach uniwersyteckich – poinformował fundusz w komunikacie.

W ramach inwestycji B4B Meadows zostanie wybudowanych 435 mieszkań w czterech budynkach. Aktualnie inwestor jest na etapie uzyskiwania pozwoleń na realizację swojego projektu.

WIZUALIZACJE:

REKLAMA

ZDJĘCIA:

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Revetas Capital zapowiada łącznie realizację czterech nowych projektów z segmentu PRS na terenie Polski. W przygotowaniu są aktualnie inwestycje w Krakowie, Katowicach i Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA