Brytyjski gigant z branży IT stawia na PolskęPixabay

Brytyjski gigant z branży IT stawia na Polskę

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka zagraniczna firma z branży IT stawia na Polskę. Tym razem jest to brytyjski dostawca usług technologicznych Endava. Spółka chce być obecna w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. Łącznie utworzy w Polsce w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy kilkaset nowych miejsc pracy.

Firma Endava tworzy polskie centrum doskonałości Google do obsługi swoich europejskich klientów. Centrum będzie miało za zadanie wspieranie firm we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań cloud native, konfiguracji landing zone oraz migracji danych do chmury obliczeniowej.

Spółka poszukuje w Polsce programistów, testerów, inżynierów aplikacji, analityków, kierowników projektów, architektów oprogramowania oraz pracowników usług wsparcia.

– Zapotrzebowanie na cyfrowe technologie rośnie na całym świecie, co pozwala nam rozwijać nasze regionalne centra i przyciągać nowe talenty do naszych zespołów. Polska z pewnością stanie się jednym z naszych głównych rynków, ponieważ znaleźliśmy tu bardzo wielu utalentowanych inżynierów o ogromnym potencjale – mówi Claudiu Constantinescu, Regional Manager, Central Europe, Endava.

– W Endavie stawiamy na zgrane zespoły wykonujące doskonałą pracę dla naszych klientów, którzy wracają do nas z kolejnymi projektami. To pozwala nam rozwijać się jako organizacji, a także otwiera nowe możliwości dla naszych pracowników, dając im szansę zawodowego rozwoju oraz realizacji nowych zadań i obowiązków wynikających z rozszerzania naszej działalności. Doceniając lokalny potencjał, wierzymy, że Polska stanie się częścią naszego sukcesu – dodaje John Cotterell, Chief Executive Officer, Endava.

REKLAMA

O firmie Endava:

Endava została założona w 2000 roku w Wielkiej Brytanii. Aktualnie zatrudnia 10 tys. pracowników (według stanu na grudzień 2021 roku), zlokalizowanych w biurach w Australii, Austrii, Danii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Singapurze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także w Europie Środkowo-Wschodniej: Bułgaria, Chorwacja, Rumunia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Macedonia Północna i Serbia oraz w Ameryce Południowej: Argentyna, Kolumbia, Meksyk, Urugwaj i Wenezuela.

Endava dostarcza zawansowane rozwiązania, buduje platformy technologiczne i przyspiesza zmiany dla klientów z branż takich jak: usługi finansowe i płatności elektroniczne, TMT (technologia, media i telekomunikacja) czy logistyka.

Siedziba firmy znajduje się w Londynie. Endava jest notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA