Powrót Elki do Parku Śląskiego coraz bliżej! Umowa podpisana

Powrót Elki do Parku Śląskiego coraz bliżej! Umowa podpisana

Chorzów
graviteo
REKLAMA

Kolejny krok do powrotu kolejki linowej Elka do Parku Śląskiego został wykonany. Dziś, 19 września 2012 r. w siedzibie WPKiW SA., spółki zarządzającej Parkiem Śląskim, uroczyście podpisano umowę na realizację pierwszego etapu nowej parkowej kolei nadziemnej.

Umowę podpisali - Arkadiusz Godlewski i Tomasz Kaczmarek w imieniu Parku Śląskiego oraz w imieniu wykonawcy firmy Doppelmayr - Bogdan Tarko, Prezes Doppelmayr Polska Sp. z o.o. W podpisaniu umowy uczestniczył marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz.

 

- Kolej linowa Elka to jedna z ikon parku, którą zarówno wszyscy miłośnicy tego miejsca, jak i jednorazowi goście często wspominają, a wspomnienia te są zawsze pozytywne. Niestety upływ czasu i techniczne zużycie spowodowały zamknięcie kolejki w roku 2007. Właśnie wykonaliśmy kolejny krok do powrotu Elki do parku w czerwcu 2013 roku - mówił na konferencji prasowej Arkadiusz Godlewski, prezes WPKiW S.A.

 

Powrót Elki będzie możliwy dzięki dofinansowaniu projektu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego działanie 6.2.1 - rewitalizacja duże miasta.

 

- Cieszę się zarówno z tego, że tak ważna inwestycja będzie realizowana w Parku, jak i z tego, że udało się to przy wsparciu funduszy unijnych - ocenił Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego.

REKLAMA

 

 

Przypomnijmy tylko, że 25.01.2012 r. Zarząd Parku Śląskiego podpisał umowę dofinasowania projektu rewitalizacji kolejki na kwotę 21 098 821,21 zł. Jeszcze przed podpisaniem umowy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym przebieg rewitalizowanego odcinka dostosowano do jego historycznego przebiegu od ul. Złotej do stacji przy Stadionie Śląskim. Niezwłocznie po podpisaniu umowy rozpoczęły się prace zmierzające do wyboru wykonawcy. Z uwagi na charakter inwestycji wybrano model projektuj i buduj tzn. że zadaniem wykonawcy jest zaprojektowanie i następnie wybudowanie gotowej kolejki. Z tego samego powodu wybrany został tryb przetargu ograniczonego co pozwoliło z wybranym oferentem uszczegółowić potrzeby zamawiającego i możliwości wykonawcy oraz ustalić kształt finansowy umowy. Podpisana dziś umowa zamyka się kwotą 33.820.574,00 zł. Do 14 dni od podpisania umowy wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram działań. Wykonawcą zadania będzie firma Doppelmayr - absolutny lider w dziedzinie tego typu konstrukcji na świecie.

 

- Kolejka w Parku Śląskim będzie pierwszą w Polsce typu łączonego - z krzesełkami i gondolami. Od jutra zabieramy się do pracy - mówił z kolei Bogdan Tarko, prezes Doppelmayr Polska.

 

źródło: Park Śląski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA