Co z kompleksem biurowym przy Awicenny? Nie ma zgody na budowę, nie będzie też strefy ekonomicznejźródło: mat. inwestora

Co z kompleksem biurowym przy Awicenny? Nie ma zgody na budowę, nie będzie też strefy ekonomicznej

REKLAMA
Spółka Logintrans chce postawić kompleks biurowy przy ulicy Awicenny na wrocławskim Oporowie. Na razie jednak magistrat wydał odmowną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę, nieruchomość nie zostanie też włączona do specjalnej strefy ekonomicznej.
Przypomnijmy, o planach budowy przez firmę Logintrans (do której należy m.in. platforma Trans.eu) kompleksu biurowego przy ulicy Awicenny, informowaliśmy – jako pierwsi – w maju 2017 roku. 
W lipcu Logintrans wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy budynku biurowego z garażem podziemnym na działce nr 5/92 przy ul. Awicenny. A w sierpniu inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę biurowca.

Pod koniec stycznia 2018 roku magistrat wydał jednak decyzję odmowną w sprawie pozwolenia na budowę. Urzędnicy na razie nie zdradzają powodów odmowy.

Decyzja jest nieostateczna, inwestor ma 14 dni od dnia doręczenia decyzji na odwołania się od niej – tłumaczy nam Maja Wysocka z biura prasowego urzędu miejskiego.

Również przedstawiciele inwestora na ten temat się nie wypowiadają.

– Jak tylko dopniemy formalności i budowa ruszy, damy znać – informuje lakonicznie Justyna Skorupska z Logintrans.

mat. inwestora
REKLAMA

"Nie" dla SSE
W maju zeszłego roku miejscy radni zgodzili się, by teren pod planowaną inwestycję włączyć do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park"

– Inwestor, jako kluczowy warunek realizacji przedsięwzięcia, wskazuje włączenie tego terenu do specjalnej strefy ekonomicznej – podkreślał w trakcie sesji rady miejskiej Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Okazuje się jednak, że nieruchomość nie zostanie włączona do specjalnej strefy ekonomicznej.

Dokumenty dotyczące włączenia terenów przy ulicy Awicenny były na etapie kompletowania. W tym czasie zmieniły się jednak przepisy  obecnie nie pozwalają na włączenie gruntów prywatnych w granice specjalnej strefy ekonomicznej. Wniosek dotyczący przedmiotowej sprawy nie został zatem złożony do Rady Ministrów – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Jacek Serdeczny z WSSE "Invest-Park".Centrum biurowe za 100 mln złotych
Przypomnijmy, że wedle pierwotnych zapowiedzi, Logintrans chce przy ulicy Awicenny wybudować nowoczesne centrum technologiczno-biurowe, o powierzchni około 20 tys. metrów kwadratowych. Firma zamierza przenieść tam swoją siedzibę z podwrocławskiej Wysokiej, a także inne swoje spółki.
Inwestycja jest szacowana na około 100 mln złotych. Te pieniądze mają zostać wydane na wybudowanie kompleksu budynków biurowych, a także sprzęt czy oprogramowanie. Firma zamierza utworzyć także około 100 nowych miejsc pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA