Powstaną przystanki przy stacji Wrocław Zachodni. Po czterech latach starańźródło: Wikimedia Commons

Powstaną przystanki przy stacji Wrocław Zachodni. Po czterech latach starań

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Mieszkańcy zabiegali o dodatkowy postój autobusów przy trasie kolejowej od 2016 roku. Miasto zobowiązało do przebudowy drogi Lokum Deweloper, które realizuje w sąsiedztwie osiedle na prawie 400 mieszkań. Prace mają się skończyć w przyszłym roku.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta odpowiedział 29 stycznia Radzie Osiedla Muchobór Wielki na pytanie o utworzenie przystanków MPK przy ulicy Awicenny, tuż przy stacji Wrocław Zachodni. Miasto zobowiązało Lokum Deweloper S.A. do przebudowy drogi. Ma zrealizować pas do lewoskrętu przy swoim osiedlu, ścieżki piesze i rowerowe oraz parę przystanków autobusowychna północ od trasy kolejowej. Mieszkańcy starają się o tę inwestycje od trzech lat.
Zgodnie z porozumieniem przebudowa układu drogowego powinna nastąpić nie później niż do 31 grudnia 2020 roku – informuje ZDiUM.
FB

Aktywiści też domagali się nowych przystanków

O realizację tej inwestycji, najpóźniej w 2019 roku, wnioskowało rok temu Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia. Argumentowało, że jest konieczna m.in. ze względu na powstające nowe osiedla, które nie miałyby dostępu do odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej. To doprowadziłoby do konieczności przemieszczania się mieszkańców samochodami, a co za tym idzie – do większych korków na drogach.
REKLAMA
Budowa wspomnianej infrastruktury będzie elementem spójnych działań na rzecz zachęcenia mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej, co w szczególności realizuje założenia i cele wrocławskiej polityki mobilności – wyjaśniali aktywiści. – Naszym zdaniem stworzenie dostępności pieszo-rowerowej wraz z budową przystanków przy ulicy Awicenny zwiększy liczbę użytkowników linii autobusowych oraz kolejowych, a pośrednio tramwajowych (rowerem do pętli Oporów).

Tysiące nowych mieszkańców przy Awicenny

Przy ul. Awicenny, na Muchoborze Wielkim i Oporowie, powstaną dwa duże osiedla. Lokum Deweloper chce zakończyć w przyszłym roku budowę dwóch siedmiopiętrowych budynków – Lokum Smart City. Znajdzie się w nich blisko 400 lokali na wynajem o powierzchniach od 25 do 45 mkw. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl
Materiały inwestora
Druga z inwestycji, większa, jest wciąż w planach. Archicom S.A. dopełnił już części formalności. Teraz stara się uzyskać pozwolenie na budowę osiedla Awipolis, o czym informowaliśmy w styczniu. Chce zrealizować prawie 800 mieszkań. Za nieruchomość zapłacił ponad 30 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA