Czesi kupili za ponad 100 milionów euro biurowiec MidPoint 71 we Wrocławiufot. Jakub Zazula

Czesi kupili za ponad 100 milionów euro biurowiec MidPoint 71 we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Największy oddany w tym roku do użytku biurowiec we Wrocławiu – MidPoint 71 przy ul. Powstańców Śląskich, ma nowego właściciela. Został nim czeski fundusz Trigea Real Estate Fund.

30 czerwca br. inwestor biurowca Echo Investment S.A. poinformował, że ten położony w centrum stolicy Dolnego Śląska biurowiec został sprzedany za kwotę ponad 100 mln euro.

MidPoint 71, który uzyskał pozwolenie na użytkowanie w tym roku, został zaprojektowany przez architektów z pracowni Medusa Group. Biurowiec, który uzyskał certyfikat BREEAM Interim Excellent, jest wynajęty w ponad 80 proc. przez takie marki jak 3M GSC Poland, Pyszne.pl, PwC, CitySpace, CCC Group i Electrolux Poland. Deweloper zapowiada, że w najbliższych miesiącach budynek osiągnie 100-procentowe obłożenie.

– Wrocław jest jednym z najsilniejszych rynków wśród miast regionalnych w Polsce i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony najemców, jak i inwestorów. Jesteśmy szczęśliwi, że zawarliśmy pierwszą umowę z Trigea Real Estate Fund i wspólnie zrealizowaliśmy ten fantastyczny projekt, który będzie punktem zwrotnym na wrocławskim rynku biurowym. Na początku tego roku sprzedaliśmy West 4 Business Hub I we Wrocławiu, a teraz cieszymy się, że kolejny z naszych wrocławskich projektów znalazł nowego, prestiżowego właściciela – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu ds. inwestycji w Echo Investment S.A.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Realizując MidPoint 71 Echo Investment S.A. zadbało również o rozwiązania pomagające oszczędzać energię i wodę, wspierające politykę gospodarowania odpadami oraz minimalizujące wpływ budynku na środowisko. Potwierdzeniem tego jest uzyskanie certyfikatu Excellent BREEAM Interim.

REKLAMA

– MidPoint 71 to była miłość od pierwszego wejrzenia. Od samego początku wiedzieliśmy, że ten budynek będzie idealnie pasował do naszego portfolio. Co więcej, współpraca z doświadczonym deweloperem, jakim jest Echo Investment, to doskonały sposób na wejście na nowy rynek – mówi Tomas Trcka, CEO Trigea Real Estate Fund.

Trigea Real Estate Fund, czeski fundusz nieruchomości założony w 2019 roku, jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się czeskich funduszy. Trigea Real Estate Fund koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, w szczególności biurowcach i obiektach handlowych. Fundusz działa w Czechach i na Słowacji, a wkrótce może wejść do innych regionów Europy Środkowo-Wschodniej.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Echo Investment S.A. we Wrocławiu

Echo Investment S.A. działa we Wrocławiu od 2007 roku, a pierwszy projekt biurowy tego dewelopera wpisał się w krajobraz Wrocławia 10 lat temu. MidPoint 71 jest siódmym projektem biurowym Echo Investment S.A. realizowanym w tym mieście.

Sprzedającemu doradzały firmy Greenberg Traurig, Baker McKenzie i Colliers, natomiast Cushman & Wakefield, CMS, Sentient i ASB Group były doradcami kupującego w tej transakcji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA