Develia rozpoczyna budowy dwóch nowych osiedli w Gdańskuźródło: Materiały inwestora

Develia rozpoczyna budowy dwóch nowych osiedli w Gdańsku

Orzech
Orzech
Przy Alejach
adresGdańsk, Powstańców Wielkopolskich
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA
Rozpoczęła się budowa III etapu osiedla Przy Alejach, które Develia S.A. realizuje w nadmorskim pasie Gdańska, przy ulicy Braci Majewskich na Zaspie. Deweloper podpisał również umowę z generalnym wykonawcą dotyczącą inwestycji Marinus przy ul. Gdańskiej w Brzeźnie.
Przy Alejach III to niewielkie, kameralna osiedle, obejmujące 48 mieszkań o metrażach od 42 do 89 mkw. Funkcję generalnego wykonawcy tej inwestycji pełni firma P&P Sp. z o.o. Mimo wczesnego etapu prac ponad 25% lokali zostało już przedsprzedanych. Dzięki dużym, przeszklonym balkonom mieszkańcy wyższych kondygnacji 5-piętrowego budynku będą mogli cieszyć się widokiem na Park Millenium Gdańska. W ramach tego projektu powstanie również podziemna hala garażowa z pomieszczeniami na jednoślady.
Niebawem rozpocznie się również budowa osiedla Marinus, zlokalizowanego w nadmorskim pasie gdańskiego Brzeźna. Deweloper podpisał umowę z generalnym wykonawcą – firmą NDI Sopot S.A. Ten nowoczesny projekt będzie składał się z czterech 3- i 4-piętrowych budynków, połączonych podziemną halą garażową z komórkami lokatorskimi. Zaplanowano w sumie 81 mieszkań o szerokiej rozpiętości metraży (od 27 do 113 mkw.) i dużej palecie funkcjonalnych rozkładów. Do wszystkich lokali przypisane będą przeszklone balkony i duże tarasy. Osiedle wybudowane zostanie z użyciem wysokiej klasy materiałów, które zmniejszą zużycie energii.
– Nasze nowe przedsięwzięcia w Gdańsku łączą w sobie zalety rozwiniętej lokalnej infrastruktury, dostępu do terenów zielonych oraz bliskości bałtyckiej plaży. Zarówno osiedle Przy Alejach III, jak i Marinus zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać na potrzeby wszystkich grup nabywców: kompaktowe mieszkania zostaną z pewnością docenione przez singli i młode pary, z kolei większe lokale to propozycja dla rodzin z dziećmi. Osoby rozważające zainwestowanie w nieruchomości również znajdą ofertę dla siebie. Warto podkreślić, że pas nadmorski w Gdańsku jest gęsto zabudowany i projektów tak korzystnie zlokalizowanych nie powstanie już zbyt wiele – przewiduje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
REKLAMA
Obie inwestycje cechuje znakomite umiejscowienie – z ulicy Braci Majewskich, gdzie trwa realizacja kompleksu Przy Alejach, do plaży i mola w Brzeźnie jest niewiele ponad 1,5 km. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się również aż trzy gdańskie parki – Ronalda Reagana, Jana Pawła II oraz Millenium Gdańska. Z osiedla Marinus na plażę jest jeszcze bliżej – do najbliższego wejścia nr 41 w Parku Brzeźnieńskim im. J.J. Haffnera jest zaledwie 700 metrów, które pokonamy w ciągu kilkuminutowego spaceru.
Zarówno III etap osiedla Przy Alejach, jak i Marinus powstają w dzielnicach o rozbudowanej infrastrukturze lokalnej. Nie brakuje tu sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli i placówek ochrony zdrowia. Pod względem połączeń komunikacyjnych Zaspa i Brzeźno należą do najlepiej rozwiniętych dzielnic Gdańska. Liczne linie autobusowe i tramwajowe zapewniają szybki dojazd do innych dzielnic Gdańska, a nowy tunel pod Martwą Wisłą pozwala na szybki dojazd do głównych tras drogowych S6, S7 oraz autostrady A1.
Budowa budynku przy ulicy Braci Majewskich ma zakończyć się w IV kwartale 2022 roku. Z kolei Marinus zostanie oddany do użytku w II kwartale 2023 roku.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Darek(gość)
Dobrze, niech budują. W Gdańsku jest za mało otwartych budów w dobrych stawkach, i osoby, które nie kupują w celach inwestycyjnych, mają kłopot. Ja kupuję na Nowej Letnicy za całkiem dobrą stawkę, ale było ciężko i mieliśmy sporo szczęścia, że rezerwacja spadła...
REKLAMA