W tym roku Dolcan rozpocznie realizację 9 nowych inwestycji

W tym roku Dolcan rozpocznie realizację 9 nowych inwestycji

REKLAMA

Firma Dolcan zapowiada bardzo aktywny rok. Deweloper planuje rozpocząć realizację aż 9 nowych osiedli, a także oddać do użytku 5 inwestycji już realizowanych w Warszawie. Inwestor mocno stawia na nowość jaką wprowadził na rynek - mieszkania bezczynszowe, rozpocznie także działalność deweloperską w segmencie komercyjnym.
 

Dolcan ma obecnie w ofercie 15 osiedli. Jest jednym z najaktywniej działających na rynku w Polsce deweloperów. W sprzedaży ma mieszkania, apartamenty i domy w Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy, Ząbkach i Kozienicach. Po bardzo intensywnym 2011 roku, także w najbliższych miesiącach inwestor nie zwolni tempa. - W tym roku oddamy do użytku pięć osiedli: będą to w większości mieszkania bezczynszowe, czyli lokale w których mieszkańcy nie płacą comiesięcznych kosztów związanych z zarządzaniem i utrzymaniem osiedla. Klientom przekażemy inwestycje zlokalizowane w warszawskiej Białołęce: pierwszy duży etap osiedla Kamyk Zielony oraz pierwszą fazę osiedla Konik Polny. Dodatkowo zakończymy budowę Rudego Rydza w Rembertowie, część osiedla Czerwona Jarzębina, i pierwszy etap kompleksu Ogrody Ochota – zapowiada Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.


W 2012 r. ruszy budowa aż 9 nowych osiedli

Deweloper rozpoczyna budowę kolejnych inwestycji. Będą to także nowe etapy już realizowanych osiedli, w sumie ponad 600 mieszkań. W warszawskich Włochach rozpocznie się budowa drugiego etapu Osiedla Tęczowego, które wyróżnia kameralna zabudowa zbliżona do miejskich, nowoczesnych kamienic.

- Ruszymy też z budową etapu drugiej fazy stołecznego kompleksu Ogrody Ochota – informuje Eugeniusz Chwesiuk. Blisko 300 mieszkań powstanie w Ząbkach: część w drugim etapie Osiedla Powstańców, a część w nowej inwestycji mieszkaniowo-usługowej Galeria Ząbki. Inwestor rozpocznie też aktywność w segmencie mieszkaniowym w Częstochowie, tam planowana jest także budowa 200 mieszkań.


Powstaną nowe osiedla mieszkań bezczynszowych

REKLAMA

Dolcan będzie silnie kontynuował realizację mieszkań bezczynszowych. – Nowość jaką wprowadziliśmy rok temu świetnie przyjęli klienci. Nasze osiedla z tego segmentu, choć są dopiero w budowie, już zostały w dużej mierze sprzedane – mówi Anna Sitnik z działu sprzedaży firmy Dolcan. Powodzenie tego segmentu to przede wszystkim niskie koszty utrzymania mieszkań, gdzie nie ma comiesięcznych czynszów. Ale także, co nie mniej ważne, dostępny dla wielu osób nieduży metraż, i wygoda  mieszkania jak w domu. Lokale mają w cenie własne ogródki, możliwość zamontowania kominków i miejsca postojowe w cenie.


Tak duże powodzenie tych osiedli, sprawia, że deweloper w 2012 roku rozpocznie budowę kolejnych pięciu. W Warszawie Dolcan ruszy z realizacją II etapu osiedla Rudy Rydz oraz zlokalizowanego na innej działce, też w Rembertowie, osiedla Rudy Rydz – Las. Ponadto na Białołęce rozpocznie się drugi etap osiedla Konik Polny. To właśnie tu w kolejnej fazie budowy, specjalnie z myślą o młodych małżeństwach, zaplanowano przedszkole. W tej samej dzielnicy powstanie kolejny etap osiedla Kamyk Zielony, na którym deweloper również planuje budowę przedszkola. Dolcan z mieszkaniami bezczynszowymi wyjdzie też poza stołeczny rynek. Osiedle z tego segmentu powstanie też w Częstochowie.


Nie tylko mieszkania

W tym roku firma Dolcan wejdzie również na rynek nieruchomości komercyjnych. Na warszawskim Targówku deweloper rozpocznie budowę Galerii Łodygowej. Będzie to obiekt handlowo-usługowo-biurowy o powierzchni ponad 9,3 tys. m kw., który ułatwi codzienne zakupy mieszkańcom okolicznych osiedli, a także jadącym w kierunku Ząbek i Wołomina. Drugi, nowoczesny budynek o podobnej funkcji, projektowany przez architekta Andrzeja Markowskiego, deweloper wybuduje w Ząbkach, tuż przy głównej arterii, ul. Skorupki. Więcej informacji o aktualnej ofercie i planach: www.dolcan.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA