[mazowieckie] Dolcan rozpocznie budowę II etapu Osiedla Powstańców w Ząbkach

[mazowieckie] Dolcan rozpocznie budowę II etapu Osiedla Powstańców w Ząbkach

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Dolcan zbudował w Ząbkach osiedla Powstańców i Orla II, w których łącznie powstało 448 mieszkań. Duże zainteresowanie mieszkaniami i dogodna komunikacja miasta ze stolicą sprawiły, ze deweloper postanowił rozpocząć budowę drugiego etapu Osiedla Powstańców. W Ząbkach powstanie zatem ok. 200 kolejnych mieszkań.

 

Ząbki to miasto położone z dala od zgiełku stolicy, blisko terenów zielonych, a jednocześnie zaledwie kilkanaście minut od bogatej infrastruktury. Coraz więcej osób dostrzega potencjał tego niewielkiego miasta i szuka tu swojego wymarzonego M. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma Dolcan, jeszcze w tym roku rozpocznie prace nad budową drugiego etapu Osiedla Powstańców.

 

Osiedle Powstańców II

Będzie składać się z zespołu 5-kondygnacyjnych budynków dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z obecnymi wymaganiami klientów, powstaną tu 202 mieszkania o powierzchniach od 27 do 55 m kw. oraz jedno 72-metrowe. Większość z nich będzie miało przypisane balkony, loggie lub tarasy, natomiast w podziemiach znajdzie się dwupoziomowy garaż. Osiedle Powstańców II zlokalizowane zostanie w południowej części Ząbek, tuż obok lasu. Komunikacja z osiedlem jest bardzo dobra także dla mieszkańców Warszawy. Do miasta dojechać można ul. Żołnierską do Trasy Łazienkowskiej i Siekierkowskiej, ale także z drugiej strony - ulicą Radzymińską. Ważna jest też infrastruktura wokół osiedla: na przeciwko otwarta została ogólnodostępna przychodnia zdrowia, działająca w ramach NFZ, w sąsiedztwie znajdują się też szkoła podstawowa, poczta, trzy markety i centrum handlowe. Początek budowy wyznaczony jest na drugą połowę tego roku.

 

Przedsiębiorcze miasto - Ząbki

Władze Ząbek tylko w ciągu czterech lat zrealizowały inwestycje budowlane, które służą mieszkańcom i zdecydowanie poprawiają jakość ich życia. Wiele osób szuka wymarzonego M w Ząbkach, m.in. dlatego, że lokalne władze dbają o rozwój miasta. - Istotnym czynnikiem dla klientów jest nie tylko bardzo dobra lokalizacja, ale również to, że w Ząbkach ceny za metr są bardziej przystępne niż w Warszawie. Średnia cena za metr w stolicy wynosi 8.600 zł, natomiast w Ząbkach jest to średnio 5.000 zł. Kryteria te sprawiają, że Ząbki cieszą się coraz większą popularnością, co widać na przykładzie naszych inwestycji – mówi Alicja Dolińska, dyrektor marketingu i reklamy z firmy Dolcan.

 

Infrastruktura

Wiele inwestycji pokazuje, jak duże znaczenie mają działania lokalnych władz. Od 2008 roku powstały w Ząbkach nowe drogi – m.in. Reymonta, Mickiewicza i Torfowa. Inne wyremontowano, odnowiono chodniki. Infrastruktura znacznie się poprawiła. Obecnie w trakcie przygotowań jest także budowa tunelu pod torami kolejowymi, który łączyć będzie północną i południową część miasta. Do atutów lokalizacji koniecznie dodać trzeba powstającą w Warszawie drugą linię metra. Stacja Wileńska będzie bardzo szybkim połączeniem dla Ząbek nie tylko

z centrum stolicy, ale i z jej zachodnią stroną.

 

Sport

Władze Ząbek sprawnie zarządzają również inwestycjami sportowymi. W tym roku zakończy się budowa trybuny na stadionie miejskim przy ul. Słowackiego, gdzie trenuje drużyna Dolcan Ząbki. – Modernizacja stadionu jeszcze trwa, ale nasza drużyna może tam rozgrywać mecze, ponieważ trwają jedynie prace wykończeniowe na trybunie – mówi Jarosław Szczęsny, prezes drużyny Dolcan Ząbki. W ostatnich latach powstały w Ząbkach boiska w ramach programu Orlik, a także ogólnodostępne boisko przy gimnazjum nr 2. W trakcie budowy jest nowoczesna pływalnia z salami do squasha, kręgielnią oraz z jacuzzi i pomieszczeniami odnowy biologicznej, która będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

 

Oświata

Ząbki dbają też o dostęp do oświaty – to właśnie tu powstało największe publiczne przedszkole na Mazowszu, w którym opiekę znajduje 320 dzieci. Przedszkole dysponuje salą do terapii sensorycznej, zapleczem kuchennym, ma własne miejsca parkingowe, jest ogrodzone, a na terenie zbudowano cztery place zabaw, zewnętrzny amfiteatr, zagospodarowano także zieleń wokół. Na przestrzeni ostatnich lat w Ząbkach zbudowano nową szkołę podstawową przy ul. Kościelnej.

 

Dzięki tym działaniom Ząbki poprawiają nie tylko jakość życia mieszkańców, ale również swoją atrakcyjność pod względem rekreacji i dostępnych usług, mają też dobre połączenie z centrum Warszawy. Stają się przyjaznym i pięknym miastem. Nowe eleganckie osiedla, nowe ulice z kostki brukowej oraz wyremontowane budynki komunalne, a także odnowiony gmach urzędu miasta – to wszystko składa się na nowy lepszy wizerunek Ząbek. Coraz więcej ludzi dostrzega potencjał tego miasta i chce tu mieszkać. Lokalni przedsiębiorcy, duzi deweloperzy oraz władze muszą temu sprostać.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...
Cavatina rozpoczęła budowę 140-metrowej wieży w centrum Wrocławia [FILM + WIZUALIZACJE]
Największy projekt mixed-use we Wrocławiu wchodzi w kolejny etap realizacji. Deweloper rozpoczął wła...
Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic dostał pozwolenie na użytkowanie
Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Jest to 8-piętrowy, kamera...
Kaufland głównym operatorem spożywczym w Nowym Forcie Wola w Warszawie
Mayland, deweloper i zarządca dużych obiektów handlowych w Polsce przyspiesza prace nad komercjaliza...
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na zakup 11 autobusów elektrycznych
Stolica Dolnego Śląska inwestuje w zakup autobusów elektrycznych. MPK Wrocław ogłosiło przetarg na z...
Przedwojenna, secesyjna kamienica przy ulicy Zachodniej 76 odzyska swój dawny blask
Secesyjna, przedwojenna kamienica przy ul. Zachodniej odzyska dawny blask. W jej wnętrzach powstanie...
Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...