Dolcan ma pozwolenie na kolejne mieszkania bezczynszowe w Warszawie

Dolcan ma pozwolenie na kolejne mieszkania bezczynszowe w Warszawie

Warszawa
REKLAMA

To już czwarty etap inwestycji Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie. W nowej części osiedla mieszkań bezczynszowych powstanie 16 segmentów, a w każdym po 4 oddzielne mieszkania na parterze lub piętrze. Deweloper wkrótce rozpocznie sprzedaż mieszkań na tym osiedlu. 

 

Najnowszy etap osiedla Rudy Rydz, które daje komfort mieszkania jak w domu, powstanie do końca II kwartału 2013 r. Osiedle położone będzie w zielonej części Rembertowa, a sama działka, na której powstanie inwestycja leży w kompleksie leśnym.

 

Osiedle przy ul. Kadrowej utworzy 16 segmentów, w każdym znajdą się po 4 oddzielne mieszkania – 2 na parterze i 2 na pierwszym piętrze. Najmniejsze mieszkania w czwartym etapie Rudego Rydza będą miały powierzchnię ponad 50 m kw., a największe ok. 70 m kw. Te na górze będą miały dodatkowo wysokie poddasze do samodzielnego zagospodarowania, dzięki czemu metraż automatycznie się podwaja. Zatem kupując 70-metrowe mieszkanie na pierwszym piętrze zyskujemy drugie tyle, co daje 140 m kw. powierzchni. Dodatkową zaletą mieszkań na piętrze są też dwa, a w niektórych mieszkaniach aż trzy balkony. Wszystkie mieszkania będą miały przypisane własne gródki i miejsca parkingowe w cenie.

 

Warto przypomnieć, że lokale na osiedlu Rudy Rydz to mieszkania bezczynszowe. Odciąża to przyszłych mieszkańców w kosztach ich utrzymania – nie będzie tu wydatków na administrację osiedla, sprzątanie czy oświetlenie wspólnych powierzchni, bo tych wspólnych części po prostu nie będzie. Każdy lokal to oddzielne mieszkanie, prawie jak w domu.

REKLAMA

 

Firma Dolcan jeszcze w grudniu rozpocznie sprzedaż mieszkań z czwartego etapu Rudego Rydza. Ceny nie będą różnić się znacznie od tych, które obowiązują we wcześniejszych etapach, czyli od 5.800 zł za m kw. Dla wielu kupujących istotne jest to, że mieszkania będą mieściły się w programie „Rodzina na Swoim”, co od przyszłego roku może być coraz trudniejsze w związku z rozpoczęciem wygaszania programu przez rząd.

 

- Wśród osób chętnych na zakup mieszkania widzimy zainteresowanie szczególnie mieszkaniami bezczynszowymi. Nie dziwi nas popularność tego typu mieszkań, ponieważ wiadomo, że miesięczne koszty utrzymania mogą być nawet o 300-500 zł niższe – mówi Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan. Zdaniem ekspertów to dodatkowy atut, gdyż zwiększa zdolność kredytową o ponad 100 tys. zł.

 

Mieszkania bezczynszowe cieszą się już dużą popularnością, co widać po wynikach sprzedaży firmy Dolcan. I i II etap osiedla Rudy Rydz zanotował już sprzedaż powyżej 70 proc., choć budowa jest na półmetku. - Budynki zostały już ocieplone, pierwsze segmenty mają dachy. Na początku przyszłego roku  planujemy wykończenie pierwszych mieszkań pokazowych na osiedlach Rudy Rydz i Kamyk Zielony, które powstaje na Białołęce – komentuje postępy prac Alicja Dolińska z firmy Dolcan.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA