Osiedle Magenta na finiszu

Osiedle Magenta na finiszu

Warszawa
REKLAMA

Firma Dolcan zakończyła realizację pierwszego etapu osiedla domów jednorodzinnych Magenta. Inwestycja powstała w Rembertowie. Osiedle tworzyć będzie 15 domów w zabudowie szeregowej. W pierwszym etapie wybudowano 9 segmentów.

 

Inwestycję tworzą domy w zabudowie szeregowej, każdy o powierzchni 169 m kw., z poddaszem i garażem w obrębie budynku. Poszczególne segmenty są ogrodzone, i oddzielne od siebie. Każdy z nich posiada własny ogródek. – Przystępne metraże oraz ogródki powodują, że domy chętnie wybierają rodziny z dziećmi - informuje Anna Sitnik, z-ca dyrektora działu sprzedaży w firmie Dolcan. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma INVEST PL.  W chwili obecnej gotowych jest 9 domów, drugi etap - kolejne 6 segmentów, zostanie oddany do użytku jeszcze przed zimą.

Osiedle zaprojektowała pracownia AGK Architekci. Wyróżnia je prosta, modernistyczna architektura i geometryczna harmonia. Każdy z segmentów charakteryzuje systematyczny układ, dużo prostokątnych form zarówno w samej bryle budynku, jak i w układzie płyt na elewacji. Kompleks utrzymany jest w kolorystyce: bieli i spokojnego beżu, z elementami grafitowymi.


Symetryczny jest także układ pomieszczeń wewnątrz domów: na parterze zaplanowano duży salon i kuchnię, na piętrze 4 sypialnie i 2 łazienki. Domy wyróżniają także duże przeszklenia, dzięki czemu pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone.


Osiedle Magenta powstało u zbiegu ul. Pilarzy i Roty, w centrum Starego Rembertowa. Okolicę tworzą domy jednorodzinne, w niskiej willowej zabudowie. Inwestycja firmy Dolcan jest jednym z nielicznych nowych projektów w tej dzielnicy.


W pobliżu osiedla, przy ul. gen. Antoniego Chruściela „Montera”, znajdują się tereny i obiekty rekreacyjne należące do Akademii Obrony Narodowej, z których korzystać mogą okoliczni mieszkańcy. Do dyspozycji są m.in. basen, hala sportowa, siłownia, gabinet odnowy biologicznej i sala do sportów walki. W niedalekiej odległości znajduje się także Las Rembertowski chętnie wykorzystywany, jako miejsce odpoczynku i rowerowych wycieczek.

Osiedle Magenta położone jest także w pobliżu stacji kolejki SKM, co zapewnia bardzo dobrą komunikację z centrum Warszawy.

 

REKLAMA

---

Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:

Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.

 

Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań oraz kolejne etapy osiedla Tęczowego. W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością - czynszów.

 

Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.

 

Od 18 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  na ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA