Develia S.A. sprzedała wieżowiec Sky Tower we WrocławiuMateriały prasowe

Develia S.A. sprzedała wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu

Orzech
Orzech
[Wrocław] Sky Tower
adresWrocław, Powstańców Śląskich 95
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Najwyższy budynek we Wrocławiu i jeden z najwyższych w Polsce – Sky Tower został sprzedany. Develia S.A. zawarła ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group umowę sprzedaży wszystkich należących do niej udziałów w projekcie Sky Tower we Wrocławiu. Cenę sprzedaży ustalono na 84,27 mln euro.

Przedmiotem sprzedaży są wszystkie należące do grupy Develia S.A. udziały w prawie własności nieruchomości Sky Tower (79,55 proc.). Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali. Stronami transakcji są Sky Tower, spółka należąca do Develii i Olimp Investment, spółka kontrolowana przez Adventum Group.

– Konsekwentnie realizujemy poszczególne cele strategii ogłoszonej na początku 2021 r. i wzmacniamy pozycję rynkową i finansową grupy Develia. Szybsza od pierwotnych założeń finalizacja sprzedaży Sky Tower jest jednym z kluczowych elementów strategii, który zwiększa możliwości inwestycyjne w najbardziej perspektywicznych obszarach – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

REKLAMA

– Około 170 mln zł, które pozostanie po spłacie kredytu związanego z projektem Sky Tower będziemy chcieli przeznaczyć na dający wyższe zwroty na kapitale rozwój działalności w segmencie deweloperskim i PRS oraz wypłatę dywidendy – mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Materiały prasowe

Adventum Group to grupa butikowych spółek zarządzających funduszami inwestującymi w nieruchomości w krajach regionu Europy Centralnej. Została założona w 2006 r. i zarejestrowana na Malcie. Jest własnością zarządzających, którymi są węgierscy menedżerowie rynku nieruchomości. Przeprowadziła dotychczas inwestycje o łącznej wartości 1,5 mld euro. Zarządza aktywami wartymi ponad 250 mln euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA