DLE Poland sprzedało działkę pod zabudowę mieszkaniową w PoznaniuFot. Stanisław Szewczyk - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

DLE Poland sprzedało działkę pod zabudowę mieszkaniową w Poznaniu

Orzech
Orzech
REKLAMA

DLE Poland zrealizowało transakcję sprzedaży atrakcyjnej działki mieszkaniowej znajdującej się w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Nieruchomość o powierzchni około 8 100 mkw. oferuje potencjalną powierzchnię użytkową (PUM) wynoszącą około 11 500 metrów kwadratowych, przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową.

Od momentu założenia w 2021 roku, DLE Poland, będąc częścią grupy DLE Group AG, nabyło trzy wartościowe działki w Polsce dwie w Warszawie i jedną w Poznaniu. Celem funduszu jest przygotowanie terenów pod inwestycje mieszkaniowe w dynamicznie rozwijających się polskich miastach.

– „Bardzo cieszymy się, ze sprzedaży tej atrakcyjnej działki mieszkaniowej” – powiedziała Monika Murawska, Partner Zarządzający w DLE Poland. – „Dzielnica Jeżyce w Poznaniu jest szybko rozwijającym się i tętniącym życiem obszarem. Jesteśmy przekonani, że ten projekt znacząco przyczyni się do rozwoju lokalnego rynku mieszkaniowego. W dalszym ciągu poszukujemy atrakcyjnych możliwości gruntowych, które spełnią oczekiwania zarówno naszych inwestorów, jak i społeczności rozwijających się, kluczowych polskich miast” – dodała.

REKLAMA

DLE Poland Sp. z o.o. jest inicjatorem funduszy i doradcą specjalizującym się w klasie aktywów związanych z rozwojem gruntów. Firma zainicjowała swój pierwszy fundusz Landbanking w 2021 roku, mając na celu rozwijanie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w najszybciej rozwijających się miastach Polski. DLE Poland jest spółką zależną od berlińskiego doradcy inwestycyjnego w zakresie nieruchomości DLE Group AG.

DLE Group AG jest międzynarodowym doradcą inwestycyjnym specjalizującym się w sektorze nieruchomości. Został on założony w roku 2016. Siedziba główna znajduje się w Berlinie, a biura w Warszawie i Zug. Zarządzając aktywami o wartości przekraczającej 2,4 miliarda euro (stan na IV kwartału 2023 roku), DLE Group AG udziela wsparcia funduszom nieruchomościowym, zapewniając kompleksowe usługi zarządzania oraz atrakcyjne stopy zwrotu dla swoich międzynarodowych klientów. Jako pionier w dziedzinie gruntów inwestycyjnych w Niemczech, firma z powodzeniem uruchomiła osiem funduszy, w tym cztery dedykowane inwestycjom gruntowym w Niemczech oraz jeden w Polsce. DLE Group AG nieustannie rozszerza swoja działalność, wchodząc w nowe segmenty rynku takie jak senior living, logistyka i finansowanie typu mezzanine, co potwierdza jej pozycję lidera w branży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA