Kolejna inwestycja Tristone Flowtech Poland w Wałbrzychu

Kolejna inwestycja Tristone Flowtech Poland w Wałbrzychu

dolnośląskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. zdecydował się po raz kolejny zainwestować w Wałbrzychu. W czerwcu inwestor rozpoczął budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Docelowa powierzchnia użytkowa wraz z biurami i łącznikiem wynosić będzie 6200 mkw., a łączny koszt budowy przekroczy 5 mln euro.

Fabryka w Wałbrzychu istnieje od 1998 roku. Obecnie jest częścią Tristone Flowtech Group, w skład której wchodzi jeszcze 9 innych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Azji i obu Amerykach działającej w branży motoryzacyjnej.

Początkowo Tristone Flowtech Poland był producentem węży gumowych na bazie polimeru używanych do systemu chłodzenia silnika spalinowego w samochodach osobowych i ciężarowych oraz innych urządzeniach przemysłowych, produkując swoje wyroby na jednej hali produkcyjnej przy ulicy Stacyjnej 19 o powierzchni 6537 mkw.

W latach 2006-2007 rozbudowano halę produkcyjną o 1131 mkw. powierzchni magazynowej i 1787 mkw. na rozwój produkcji prototypowej, inżynieringu industrializacyjnego i wdrożeniowego produktu.

W 2010 roku uruchomiono Centralne Laboratorium Badawcze Grupy Tristone oraz wprowadzono innowacyjną technologię produkcji węży gumowych bez manualnego wulkanizowania zwaną "Creatube" na dzierżawionych nieruchomościach. Trzy lata później asortyment oferowanych wyrobów został powiększony o przewody do systemów chłodzenia napędów hybrydowych silnika.

W 2015 roku, stając się już właścicielem dzierżawionych wcześniej hal produkcyjnych – o powierzchniach: hala "B" 3201 mkw. i hala "C" 1897 mkw. przy ulicy Uczniowskiej 20, firma poszerzyła swoją ofertę o przewody plastikowe do chłodzenia napędów elektrycznych silnika.

Rozwój firmy pozwolił na kolejną rozbudowę hali "B" w 2018 r. o kolejne 3066 mkw. powierzchni użytkowej wraz z biurami, gdzie podążając za światowymi trendami Tristone rozszerzył ofertę produktów w sektorze napędów elektrycznych. Rozbudowana część hali "B" została oddana do użytku w lutym 2019 r., a łączny koszt inwestycji wyniósł 2,1 mln euro. Nowa hala produkcyjna "D" przeznaczona będzie na zwiększoną produkcję węży gumowych na bazie polimerów. Hala "D" połączona będzie z istniejącą halą "A", na której rozbudowaniu ulegną działy ekstrudowania i wulkanizowania węży gumowych, a znajdujące się tam obecnie działy montażu i magazyn wyrobów gotowych zostaną przeniesione na nową halę. Pozwoli to na stworzenie nowych miejsc pracy oraz osiągnięcie docelowo w 2020 r. sprzedaży w wysokości 72 mln euro.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA