Dolny Śląsk: Niemiecka firma z branży automotive szuka działki w okolicach Zgorzelca

Dolny Śląsk: Niemiecka firma z branży automotive szuka działki w okolicach Zgorzelca

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jedna z dużych niemieckich firm z branży podzespołów dla motoryzacji (elektronika samochodowa) jest na etapie poszukiwań działki pod lokalizację swojej pierwszej fabryki w Polsce. Inwestor szuka około 5-hektarowego gruntu w okolicach Zgorzelca.
Firma ma w planach budowę fabryki, w której pracę w I etapie mogłoby znaleźć około 150 osób, a docelowo nawet ponad 400. Koszt inwestycji szacowany jest na nie mniej niż 30 mln euro.
Inwestor prawdopodobnie zainwestuje już wg nowej ustawy, która rozszerza możliwość udzielania ulg podatkowych firmom, inwestującym nie tylko w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE), ale na obszarze całej Polski.
REKLAMA
Najważniejsze założenia projektu to uzależnienie preferencji podatkowych od: miejsca inwestycji, charakteru przedsięwzięcia, jakości tworzonych miejsc pracy. 
Dotychczas obszar objęty Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi wynosił 25 tys. ha, czyli 0,08 proc. powierzchni kraju. Teraz inwestycje przemysłowe będą możliwe do realizacji na terenach w całej Polsce, na których można prowadzić działalność gospodarczą.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA