W Bolesławcu powstanie Park Handlowy Stary Dworzec

W Bolesławcu powstanie Park Handlowy Stary Dworzec

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecki inwestor Antan Development, który posiada swoją polską centralę we Wrocławiu, planuje kolejną inwestycję w Bolesławcu. Po wybudowaniu centrum handlowego Bolesławiec City Center (które obchodzi właśnie swoje piąte urodziny) i trzygwiazdkowego hotelu Centrum, tym razem chce wybudować Park Handlowy Stary Dworzec.
materiały inwestora / Antan Development
Park handlowo-usługowy powstanie u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego, Hutniczej oraz Staroszkolnej czyli niemal w samym centrum miasta w niewielkiej odległości od rynku. 
Na działce o powierzchni około 13,5 tys. mkw. Antan Development zamierza wybudować obiekt o powierzchni zabudowy około 4,1 tys. mkw. Na terenie centrum powstanie łącznie 8 lokali, w tym jeden duży lokal, o powierzchni 1175 mkw., z przeznaczeniu na handel spożywczy. 
materiały inwestora / Antan Development
Koncepcja zakłada wzniesienie parterowego w kształcie litery "L". Budynek zaprojektowano w konstrukcji szkieletowej stalowej, o powtarzalnym module. Elewacja z płyt warstowych w kolorze srebrnym w układzie poziomym. 
REKLAMA
Inwestor przygotuje również sześć mniejszych lokali usługowych o powierzchni ok. 375 mkw. oraz jeden lokal o powierzchni ok. 600 mkw., z przeznaczeniem na funkcję gastronomiczną, posiadający plac z przyporządkowanym ogródkiem zewnętrznym. 
Wokół centrum wybudowany zostanie parking dla klientów na 176 miejsc. Z racji bardzo dobrej lokalizacji w centrum handlowym będą działać mają znane i popularne marki. Jednak lista najemców jest jeszcze wciąż otwarta.

Prace budowlane mają się rozpocząć wczesną wiosną 2018 roku. inwestor planuje otwarcie obiektu w czwartym kwartale 2018 roku. 

materiały inwestora / Antan Development
materiały inwestora / Antan Development
O inwestorze:
Przedsiębiorstwo zostało stworzone w 1950 roku przez Georga Faktora do dziś w całości znajduje się w posiadaniu rodziny. W początkowej fazie tworzenia firmy Antan zajmował się się najpierw rozwojem nieruchomości w Niemczech, głównie w regionie Ren – Men. Wyróżniającymi się projektami tego okresu są m.in. City-Center w miejscowości Aschaffenburg (1970), wieżowiec LSG-Hochhaus w rejonie Frankfurt – Niederrad. 
Od roku 1981 nastąpiło poszerzenie przeważającej aktywności przemysłowej o rozwój mieszkań w zabudowie socjalnej, najpierw w miejscowości Offenbach, następnie w Frankfurcie i Rüsselsheim.
W roku 1985 nastąpiło przejęcie obiektu Frankfurter Nordwestzentrum, który w owym czasie był zrujnowanym centrum handlowym w społecznym centrum miasta. W latach 1986-1991 centrum zostało konsekwentnie przekształcone w przyciągający klientów ponadregionalny punkt handlowy o powierzchni najmu 195 000 mkw. Za projekt inwestor otrzymał wielokrotne wyróżnienia z International Council of Shopping Centers za rewitalizację centrum handlowego w Europie i na świecie.Przejmując w 1974 roku spółkę Unilever Israel firma stała się również aktywną na rynku przemysłowym. Ta spółka zależna (spółka-córka) po rozbudowie i osiągnięciu obrotów na ok. 250 milionów dolarów została sprzedana w 1998 roku do CPC.Dzisiaj grupa Antan dysponuje licznymi udziałami w przemyśle, w szczególności w Niemczech i Izraelu.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA