Duży niemiecki producent łóżek i materaców rozbudowuje fabrykę w woj. pomorskimMateriały inwestora

Duży niemiecki producent łóżek i materaców rozbudowuje fabrykę w woj. pomorskim

REKLAMA

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey zwiększa swoją powierzchnię. Dzięki budowie nowej hali produkcyjnej oraz budynku biurowego, wzrośnie ona do 18 tys. m kw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest nasza firma. Jej zakończenie jest planowane na październik 2024 r.

Rozbudowywany kompleks mieści się w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Składa się z powierzchni produkcyjnych, biurowych i magazynowych. Należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie, którą realizuje WPIP Construction, powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. mkw. W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek biurowy (500 mkw.) oraz nowa hala produkcyjna (4 tys. mkw.). Zostanie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy. Do zadań WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać aktywny udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie swojego zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie w zakładzie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

REKLAMA

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Materiały inwestora

O inwestorze:

Fey to duży dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA