Equinor wybrał polską firmę Erbud na wykonawcę budowy bazy operacyjno-serwisowej w Łebie. Realizacja budowy bazy serwisowej w Łebie jest kluczowa dla funkcjonowania powstających na Morzu Bałtyckim morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3, wspólnego przedsięwzięcia Equinor i Polenergii.
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na warszawskim rynku biurowym w 2024 roku. Stał on pod znakiem ograniczonej aktywności deweloperskiej, co przekłada się na stopniowy spadek dostępności powierzchni w Warszawie. Jednocześnie poziom aktywności najemców był zbliżony do tego w 2023 roku. Cushman & Wakefield prognozuje utrzymanie się podobnej sytuacji również w tym roku.
Ruszyły pierwsze prace związane z budową bazy operacyjno-serwisowej w Łebie. Equinor wybrał polską firmę Erbud, która w ramach podpisanej umowy na wykonanie wstępnych prac przygotuje teren do budowy bazy. Prace objęte wstępną umową obejmą wyburzenie istniejących budynków oraz uprzątnięcie terenu i przygotowanie go pod dalsze prace budowlane. Erbud przejął już od firmy Equinor plac budowy.
Kolejna w tym roku transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Warszawie. Greenberg Traurig doradzał CA Immo przy sprzedaży budynku biurowego Saski Point położonego w centrum Warszawy na rzecz polskiego inwestora.
Muzeum Architektury we Wrocławiu, którego siedziba znajduje się w zabytkowym, późnogotyckim kościele i klasztorze Bernardynów przy ul. Bernardyńskiej 7, przejdzie przebudowę i modernizację. Trwa międzynarodowy konkurs architektoniczny. Jego organizatorem jest wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Rozstrzygnięcie coraz bliżej.
Cushman & Wakefield podsumował sytuację na głównych rynkach biurowych w Polsce na koniec III kwartału 2024 roku. Poziom popytu kształtował się na podobnym poziomie do analogicznego, rekordowego dla największych miast regionalnych okresu w 2023 r.
Warszawa zyska nową, fascynującą atrakcję. Kolejkowo – twórca jedynych w swoim rodzaju wystaw z miniaturowymi makietami miejsc z Polski i całego świata – otworzy nową przestrzeń o powierzchni 1110 mkw. w biurowcu Warsaw Towers z portfolio CA Immo, zajmując niemal całe 1. piętro budynku. Będzie to czwarta po Wrocławiu, Gliwicach i Jeleniej Górze lokalizacja firmy. Kolejkowo w Warsaw Towers będzie dostępne dla odwiedzających już w połowie marca 2025 roku.
Firma GN Poland, stanowiąca część założonej w Danii Grupy GN – światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań audio, wideo i gamingowych oraz systemów słuchowych – wynajmie ponad 2000 mkw. powierzchni w butikowym biurowcu Saski Crescent w centrum Warszawy. Nowa siedziba firmy zajmie całe 3. piętro obiektu. Nieruchomość, położona u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, uznawana jest za jedną z najlepiej ocenianych lokalizacji na biurowej mapie stolicy i oferuje nowoczesne, energooszczędne i atrakcyjne środowisko pracy. GN Poland wprowadzi się do Saskiego Crescent pod koniec tego roku. Najemcę w poszukiwaniu nowej siedziby wspierała agencja doradcza Colliers. Wynajmującym jest CA Immo, któremu w komercjalizacji budynku towarzyszy CBRE.
Muzeum Architektury we Wrocławiu, którego siedziba znajduje się w zabytkowym, późnogotyckim kościele i klasztorze Bernardynów przy ul. Bernardyńskiej 7, przejdzie przebudowę i modernizację. Muzeum ogłosiło międzynarodowy konkurs architektoniczny. Jego organizatorem jest wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na największych rynkach biurowych w Polsce w pierwszej połowie 2024 roku. Poziom popytu na biura wykazuje oznaki stabilizacji, natomiast aktywność deweloperska pozostaje na niskim poziomie, który utrzyma się prawdopodobnie aż do końca 2026 roku.