Jakie wyniki odnotowały firmy deweloperskie w I kwartale 2026 roku? Czy sprzedało się więcej mieszkań niż w zeszłym roku? Jakie czynniki miały największy wpływ na uzyskany rezultat? Jakie tendencje można zauważyć na rynku? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
Wyobraź sobie codzienność w miejscu, gdzie rytm Łodzi słychać tuż za oknem, a jednocześnie możesz liczyć na komfort nowoczesnego budownictwa. Nowa inwestycja na Starym Polesiu to propozycja dla tych, którzy chcą czerpać z miejskiej energii pełnymi garściami, nie rezygnując z wygody i jakości. To przestrzeń, w której współczesna architektura spotyka się z funkcjonalnością, a wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w zasięgu krótkiego spaceru.
Powstające pod Łodzią wielkie regionalne centrum handlowe BIG Konstantynów wchodzi w finałowy etap przygotowań do otwarcia. Do grona najemców dołącza marka Smyk, wzmacniając rodzinno‑usługowy charakter inwestycji. Jak zapowiada inwestor, kompleks zostanie otwarty zgodnie z harmonogramem – już w październiku tego roku.
Euro Styl z Grupy Dom Development rozszerza ofertę nadmorskiej inwestycji Przystań Brzeźno w Gdańsku. Kolejna odsłona osiedla to 5-piętrowy budynek, w którym zaprojektowano 53 mieszkania o funkcjonalnych układach i zróżnicowanych metrażach – od 37 do 70 mkw. Inwestycja realizowana jest w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w Gdańsku – zaledwie 2 km od plaży i mola w Brzeźnie, w otoczeniu zieleni oraz rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Planowany termin odbioru mieszkań to II kw. 2028 roku.
Oferta jędrzejowskiej Galerii Sekunda zostanie poszerzona o kolejne znane marki. Do grona najemców rozbudowywanego Parku Handlowego w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie) dołącza Half Price, który na ok. 1.500 mkw. otworzy swój salon w nowej części kompleksu. Ponadto zadebiutują w tym projekcie także marki: Ochnik – lider w projektowaniu i sprzedaży wysokiej jakości odzieży oraz galanterii skórzanej oraz Worldbox – kolejna marka grupy Modivo S.A.
Znak czasów i zmian na rynku nieruchomości w Polsce. Jeden z największych deweloperów działających w Krakowie, Grupa Buma oficjalnie odsłania plany dotyczące terenu po dawnym domu handlowym „Gigant” przy skrzyżowaniu ul. Józefa Wybickiego i Krowoderskich Zuchów w Krakowie. W miejscu, które przez lata czekało na zagospodarowanie, powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa Strada Wybickiego.
Warszawska Wola szykuje się na jedną z największych zmian urbanistycznych ostatniej dekady. Teren zajmowany dziś przez Dom Mody Klif, biurowiec i wielopoziomowy garaż może zostać całkowicie przekształcony w nowy kwartał miejski. W miejsce galerii handlowej i parkingów planowana jest budowa dużego osiedla z około 900 mieszkaniami.
Ponad 100 studentów zamieszka w nowoczesnym akademiku, którego budowa ruszyła na terenie kampusu Poczekajka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Oprócz komfortowych pokoi z kuchnią i łazienką, studenci mogą liczyć m.in. na salę kinową, pokój gier i siłownię. Symbolicznym początkiem inwestycji było wmurowanie kamienia węgielnego, które odbyło się we wtorek, 21 kwietnia.
Ceny mieszkań we Wrocławiu ponownie rosną i nic nie wskazuje na to, by trend miał się zatrzymać. Dziś za metr kwadratowy nowego lokalu w stanie deweloperskim zapłacimy średnio ponad 15 tys. zł, a w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych, wyraźnych podwyżek. Jak dużych? Eksperci przedstawiają konkretne prognozy.
Polski rynek mieszkaniowy rośnie szybciej niż większość rynków w Europie, ale – jak wskazują eksperci – przed branżą stoją duże zmiany. Z raportu JLL Living i CRIDO wynika, że sektor jest jednym z najbardziej dynamicznych na kontynencie, a jednocześnie jednym z najbardziej rozdrobnionych. To właśnie ta struktura może w najbliższych latach doprowadzić do fali fuzji i przejęć.