Przed wrocławskim lotniskiem intensywny czas związany z
przebudową części operacyjnej i terminalu. Dzięki realizacji
największego w historii programu inwestycyjnego, port obsłuży
nawet dwukrotnie więcej samolotów startujących i lądujących we
Wrocławiu. To przełoży się na jeszcze atrakcyjniejszą siatkę
połączeń, zarówno turystycznych, jak i tych wykorzystywanych
przez przedstawicieli biznesu.
Nowoczesna automatyzacja, inteligentne zarządzanie i najwyższa efektywność – tak wygląda przyszłość magazynów, a ILS Logistics właśnie ją urzeczywistniło. W Zakroczymiu (powiat nowodworski) pod Warszawą powstał pierwszy w Polsce magazyn z systemem Skypod® od firmy Exotec, który radykalnie zmienia sposób kompletacji i składowania towarów.
Małopolska dynamicznie rozwija swój rynek magazynowy, notując 148% wzrost zasobów w ciągu ostatnich pięciu lat, stając się realną alternatywą dla głównych hubów logistycznych w Polsce. W 2024 roku popyt brutto na nowoczesne powierzchnie magazynowe, logistyczne i produkcyjne przekroczył 180 tys. mkw., a poziom pustostanów utrzymał się na bardzo niskim poziomie 3%.
W stolicy Dolnego Śląska powstanie ponad 860 nowych mieszkań na tani wynajem. Brochów i Leśnica to nie jedyne osiedla, gdzie TBS Wrocław planuje budować nowe mieszkania. Gdzie jeszcze zaplanowano nowe inwestycje TBS Wrocław? W przygotowaniu są inwestycje na Praczach Odrzańskich, Nowych Żernikach, Księżu Małym i Karłowicach. Sprawdzamy, na jakim są etapie.
Breezy – spółka zależna Grupy ASBIS, specjalizująca się w modernizacji i remarketingu używanych urządzeń cyfrowych – uruchomiła nowoczesny zakład w Raszynie pod Warszawą. W tym obiekcie najnowszej generacji wykorzystano zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI) i rozwiązania robotyczne do efektywnej klasyfikacji i modernizacji używanych smartfonów.
Ogromne zainteresowanie potencjalnych kontrahentów i około tysiąc pytań związanych ze specyfikacją zamówienia, które wpłynęły do CPK, przełożyły się na przesunięcie terminu otwarcia ofert w przetargu na drążenie tunelu w Łodzi. Nowy wyznaczony termin to 20 grudnia 2024 r. Zmiana nie wpłynie na terminową realizację inwestycji. CPK chce podpisać umowę z wykonawcą w II połowie 2025 roku.
Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Fey, renomowanego producenta łóżek i materaców. Generalnym wykonawcą inwestycji, która polegała na budowie biurowca oraz hali produkcyjnej, było WPIP Construction. Dzięki realizacji inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy.
Polska ma szansę na kolejną wielką inwestycję zagraniczną z branży elektromobilności. Światowy gigant, południowokoreański koncern Samsung SDI, zamierza wybudować w Europie nową fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. W walce o tą inwestycję, która szacunkowo warta jest około 2 miliardy euro (plus kilka tysięcy miejsc pracy), jest też nasz kraj, który jest w ścisłym topie największych producentów na naszym kontynencie.
Proces projektu budowy Krajowego Centrum Przetwarzania Danych, prowadzony przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, znacząco przyspieszył. W ostatnich sześciu miesiącach podpisano umowę z biurem projektowym, inżynierem kontraktu oraz wykonawcą światłowodów.
Pierwsza duża farma fotowoltaiczna, która będzie produkować energię elektryczną dla Łodzi może powstać przy ulicy Brzezińskiej. Zakończono analizy techniczne dla obszaru pomiędzy ulicami Olkulską i Listopadową. Według wstępnych szacunków farma może w ciągu 25 lat pozwolić na zaoszczędzenie połowy obecnego budżetu Łodzi, czyli niemal 3 miliardów złotych!