REKLAMA

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Artykuły o Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Modernistyczny biurowiec ZETO w centrum Wrocławia ma nowego właściciela [ZDJĘCIA]
Jedna z ikon architektonicznych powojennej architektury Wrocławia, modernistyczny biurowiec dawnych Zakładów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO ma nowego właściciela. Budynek zbudowano w latach w latach 1967-1969 według projektu wrocławskich architektów Anny i Jerzego Tarnawskich. ZETO to jedna z ostatnich pamiątek po czasach, kiedy Wrocław był wielkim centrum komputerowym.
Miasto odzyskało Dom im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie
Zakończyły się działania formalne, które umożliwiły przekazanie Domu im. Józefa Piłsudskiego miastu. Kraków remontuje niszczejący budynek, który ma duże znaczenie dla historii miasta i kraju. Sąd apelacyjny oddalił też roszczenia Związku Legionistów Polskich dotyczące promocji Krakowa.
Za ok. 300 mln zł w Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939
Rada Ministrów przyjęła we wtorek 24 października uchwałę przedłożoną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. „Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” na lata 2023-2027. Program zakłada powstanie plenerowego muzeum, w którym przedstawiona zostanie historia Westerplatte ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Wojskowej Składnicy Tranzytowej oraz Wojny (Kampanii Polskiej) 1939 r.
Archiwa Państwowe zrealizują pięć nowych inwestycji w Koszalinie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu i Szczecinie [WIZUALIZACJE]
Rada Ministrów przyjęła we wtorek 24 października wieloletni program "Budowa i utrzymanie Archiwów Państwowych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP)" na lata 2023-2052. Jego celem jest dostosowanie infrastruktury archiwów państwowych do realizowanych przez nie zadań oraz stworzenie odpowiednich powierzchni do przechowywania archiwaliów. Program przyczyni się do poprawy sytuacji siedzib Archiwów Państwowych w zakresie gromadzenia, przechowywania i udostępniania materiałów archiwalnych.
Budimex zakończył budowę Muzeum Historii Polski [ZDJĘCIA]
Budimex wybudował największe w Polsce, i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych w Europie, muzeum. Nowa siedziba Muzeum Historii Polski ma ponad 44 tys. mkw. powierzchni i składa się z 6 kondygnacji. Inwestorem jest Muzeum Historii Polski i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. List intencyjny w tej sprawie podpisała Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.), właściciel obiektu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podpisano umowę na zagospodarowanie terenu po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Plaszow w Krakowie
W piątek, 2 czerwca podpisano umowę między Muzeum KL Plaszow w Krakowie i firmą RE-Bau Sp. z o.o. na zagospodarowanie terenu po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Płaszow.
Ogłoszono konkurs architektoniczny na przebudowę dawnego hotelu "Cracovia" [FILM + ZDJĘCIA]
Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłosiło ograniczony, dwuetapowy, realizacyjny konkurs na koncepcję architektoniczną "Przebudowy dawnego hotelu "Cracovia" do funkcji instytucji kultury: Muzeum Designu i Architektury oraz Modelowego Centrum Wspierania Przemysłów Kreatywnych". W częściowo wpisanym do rejestru zabytków obiekcie powstanie Muzeum Architektury i Designu, a pomiędzy nim i Gmachem Głównym MNK – nowa przestrzeń publiczna.
Zakończył się remont Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie powraca po remoncie z odnowioną ekspozycją, wystawami czasowymi oraz wydarzeniami przygotowanymi specjalnie z myślą o długim weekendzie majowym, który w tym roku rozpocznie się już w sobotę, 29 kwietnia.
W Warszawie otwarto halę Laboratoria Przyszłości Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych [FILM]
Rząd konsekwentnie realizuje program edukacyjno-technologiczny "Laboratoria Przyszłości". Na nowoczesny sprzęt przeznaczony dla polskich szkół wydano już ponad 1,2 mld złotych. Kolejnym etapem programu jest otwarcie warszawskiego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.
REKLAMA