REKLAMA

Mota Engil Sp. z o.o.

Artykuły o Mota Engil Sp. z o.o.

W Warszawie powstaje nowy Plac Powstańców Warszawy i parking podziemny [FILM+WIZUALIZACJE]
W ramach Nowego Centrum Warszawy trwa przebudowa Placu Powstańców Warszawy. Powierzchnia placu zostanie zagospodarowana w sposób docelowy. Przestrzeń pełna zieleni sprzyjać będzie spotkaniom i organizacji wydarzeń kulturalnych. Pod placem powstaje czterokondygnacyjny parking podziemny.
Rusza projektowanie i budowa najdroższej inwestycji drogowej w historii województwa świętokrzyskiego
Realizacja kolejnego odcinka S74 w województwie świętokrzyskim stała się faktem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umową na zaprojektowanie i wybudowanie ekspresowej trasy między Cedzyną a Łagowem. To najdłuższy z sześciu realizowanych obecnie odcinków drogi, która skomunikuje Łódzkie, Świętokrzyskie i Podkarpacie.
Podziemny parking na placu Powstańców Warszawy prawie gotowy [ZDJĘCIA]
Budowa wielopoziomowego, podziemnego parkingu w ścisłym centrum Warszawy na 420 miejsc postojowych niemal na finiszu. Na przełomie 2024 i 2025 roku – zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający Śródmieście, będą mogli wygodnie zaparkować tu samochód. Zmieni się również sam plac Powstańców Warszawy – powstanie na nim miejsce wypoczynku otoczone zielenią.
Wybrano ofertę w przetargu na realizację drogi ekspresowej S74 Cedzyny - Łagów
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę na realizację około 30-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S74, pomiędzy miejscowościami Cedzyna a Łagów w województwie świętokrzyskim.
Bitum czy beton? Specjalny Zespół GDDKiA zakończył I etap prac
Drogi asfaltowe czy betonowe, a może wykonane z pochodnych tych dwóch budulców? Jak i kiedy dobierać właściwy materiał? Jaką technologię powinna stosować GDDKiA i dlaczego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w obszarach doboru nawierzchni na drogach krajowych poszukują członkowie specjalnego zespołu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który z końcem września zakończył I etap swojej działalności.
Ruszyła budowa parkingów wielopoziomowych w Łodzi
Ruszyły prace przy budowie parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi. To pierwsza w naszym mieście inwestycja realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Łącznie na łodzian i turystów czekać będzie prawie 900 nowych zadaszonych miejsc parkingowych.
Budowa drugiej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zakończona [ZDJĘCIA]
Kierowcy mogą już korzystać z docelowej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. To pierwszy z oddanych odcinków tej trasy od Piask pod Lublinem do granicy z Ukrainą w Hrebennem.
Kolejny krok do realizacji następnego odcinka drogi S17 w województwie lubelskim
Do Wojewody Lubelskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi S17 Zamość Wschód - Zamość Południe. Wydanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie budowy.
YIT ogłasza start II etapu Żurawi w Gdańsku [WIZUALIZACJE]
Fiński deweloper YIT rozpoczyna realizację i sprzedaż drugiego etapu inwestycji Żurawie. Obiekt, za którego projekt odpowiada znany fiński architekt Rainer Mahlamäki, powstaje na terenie Młodego Miasta w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.
Biurowiec KREO w Krakowie odsłonił kamienne elewacje [ZDJĘCIA]
Krakowska inwestycja Ghelamco jest już na ostatniej prostej. Zdjęte rusztowania odsłoniły elewacje z piaskowca, które nawiązują do tradycji architektonicznych Krakowa. Wokół budynku trwają prace brukarskie i sadzenie zieleni, a w środku prace wykończeniowe nad przestrzeniami wspólnymi. KREO zaoferuje przyszłym najemcom ponad 24 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.
REKLAMA