Największy w Polsce producent energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji, firma PGE Energia Ciepła S.A., należąca do z Grupy PGE, odniosła sukces w aukcji na premię kogeneracyjną. To pierwszy krok do budowy nowoczesnej jednostki gazowej w Szczecinie, która zastąpi kotły węglowe w EC Pomorzany.
Grupa PGE przygotowuje się do realizacji nowej, wielkiej inwestycji w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski. Spółka ma w planach budowę nowego źródła ciepła w Gryfinie – Ciepłowni Gryfino. Planowana inwestycja składać się będzie z kotłów wodnych gazowych o mocy około 28 MWt wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Nowa ciepłownia zastąpi obecne źródło ciepła z bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra.
9 września w siedzibie PKP CARGO w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu spółki z reprezentantami kolejowych związków zawodowych. Omawiane były tematy wypłaty wynagrodzeń, wypowiedzeń umów o pracę, pozyskiwania nowych kontrahentów, prowadzenia dialogu społecznego, zmian w statucie spółki, zabezpieczenia przyszłego zatrudnienia zwalnianych pracowników.
Prezesi PGE, PGE Energia Ciepła oraz PGE Obrót podpisali z miastem Rzeszów list intencyjny, dotyczący współpracy przy przygotowywaniu inwestycji. To kolejny krok do dekarbonizacji systemu ciepłowniczego oraz promocji odnawialnych źródeł energii w stolicy województwa podkarpackiego.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, oddała do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni. To kolejny etap dekarbonizacji źródeł wytwórczych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Plan dekarbonizacji w kieleckiej elektrociepłowni zakłada, że do 2029 roku nastąpi wyłączenie z eksploatacji źródła węglowego i stanie się ona niskoemisyjna.
Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie konsekwentnie realizuje strategię na rzecz dekarbonizacji i przechodzi na paliwa zero- i niskoemisyjne. Kolejnym etapem jest budowa kotłowni gazowej o łącznej mocy 186 MWt.
PGE Energia Ciepła zawarła umowę na budowę instalacji biomasowej w gdyńskiej elektrociepłowni. Dzięki nowej inwestycji, miejski system ciepłowniczy w Gdyni już w 2027 r. spełni kryteria wymagane dla systemu efektywnego energetycznie.
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w bydgoskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo zero i niskoemisyjne. 25 czerwca br. miała miejsce ceremonia zawieszenia wiechy, a tym samym rozpoczął się ostatni etap inwestycji.
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w gdyńskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. W miejscu najstarszego budynku produkcyjnego elektrociepłowni, w którym pracowały kotły mazutowe z lat siedemdziesiątych, wybudowana została nowoczesna Kotłownia Rezerwowo-Szczytowa nr 2 z trzema kotłami wodnymi – olejowo-gazowymi, o mocy 30 MW każdy.