Jedenaście firm złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka od drogi wojewódzkiej nr 213 do węzła Łęczyce na S6. To jeden z dwóch fragmentów drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”.
W Polsce realizowana jest inwestycja, która mocno drażniła i nadal drażni Rosję. Trwa realizacja II etapu przekopu przez Mierzeję Wiślaną, jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji inżynieryjnych w Polsce w ostatnich latach. Całkowita długość nowej drogi wodnej ma wynieść łącznie 22,8 km. Nowy kanał ma mieć głębokość 5 metrów. Obecnie koszty całego przedsięwzięcia szacowane są na ponad 2,1 mld zł z budżetu państwa.
Miasto Toruń oferuje kolejne atrakcyjne tereny dla inwestorów. 25 lutego wystawi na sprzedaż dwie atrakcyjne nieruchomości w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód.
W województwie dolnośląskim powstanie nowa, wielka komunalna farma fotowoltaiczna. Inwestycja zostanie zrealizowana w liczącym ponad 31 tysięcy mieszkańców Dzierżoniowie. Wyprodukowana przez nią energia pokryje 60% zapotrzebowania całego oświetlenia ulicznego w tym mieście.
PKP PLK S.A. zamierza zrewitalizować kolejną linię kolejową we wschodniej Polsce. Spółka ogłosiła postępowanie przetargowe na rewitalizację trasy kolejowej Jasło – Nowy Zagórz. To istotny krok do realizacji inwestycji na podkarpackim odcinku linii nr 108 Stróże – Krościenko. Planowana inwestycja ułatwi podróże pociągiem ze stolicy Podkarpacia w Bieszczady. Finansowanie zadania zaplanowano przy wsparciu Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej.
W Gdańsku realizowane są kolejne dwie wielkie inwestycje. Na terenie Baltic Hub powstają dwa nowe terminale T3 i T5. Łączny koszt tych inwestycji wynosi ponad 3 miliardy złotych.
Na 51 stacjach i przystankach w aglomeracji warszawskiej PKP PLK S.A. zamontuje nowoczesny Centralny System Informacji Pasażerskiej (CSDIP). Spółka ogłosilła przetarg na montaż wyświetlaczy z rozkładem jazdy, systemu monitoringu i nagłośnienia. Projekt będzie ubiegał się o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Program Centralnego Portu Komunikacyjnego jest konsekwentnie realizowany. W ciągu ostatniego roku, po urealnieniu harmonogramu prac, spółka uzyskała m.in. decyzję lokalizacyjną, podpisała umowy o łącznej wartości ponad 650 mln zł i przyjęła do odbiorów projekt budowlany lotniska i dworca kolejowego.
Rozpoczął się kolejny etap przygotowań do budowy obwodnicy Łęcznej w ciągu DK82. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wniosek do burmistrza tego miasta wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU). Jej uzyskanie oznaczać będzie zatwierdzenie przebiegu drogi.
Nasz kraj leży niemal w centrum Europy, na szlakach łączących zachód ze wschodem i północ z południem. Zdecydowana większość dróg szybkiego ruchu prowadzących do granic Polski ma połączenie z siecią drogową, o podobnych parametrach, u naszych sąsiadów.