REKLAMA

Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego

Artykuły o Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego

W nowym rozkładzie brak pociągów regionalnych z Wrocławia do Zielonej Góry. Kolejowy konflikt na linii Lubuskie – Dolny Śląsk
Kolejowy konflikt na linii Lubuskie – Dolny Śląsk. Już 9 grudnia nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Z nowego rozkładu wynika, że z Wrocławia do Zielonej Góry nie będzie można już pojechać bezpośrednim pociągiem regionalnym. Podróżni będą musieli skorzystać z przesiadki w Głogowie lub zostaną zmuszeni wybrać dalekobieżne pociągi PKP Intercity.
Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego
Jest szansa, że już wkrótce powrócą pociągi osobowe na kolejną linię kolejową na terenie Dolnego Śląska. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław, po 19 latach ruszy modernizacja linii kolejowej nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego.
Część Starego Miasta w Strzegomiu odnowiona z użyciem funduszy UE [FILM]
Za ok. 10 mln zł, z czego ponad połowa pochodziła z funduszy UE, zrewitalizowano część strzegomskiej starówki, m.in. miejski park, zabytkowe mury i basteję. Odnowiony teren dziś służy mieszkańcom i turystom.
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry. Jednym z ważniejszych kroków przy realizacji tej inwestycji jest budowa wiaduktu nad drogą S5, która przecina nieczynną obecnie linię kolejową Bojanowo - Góra Śląska. Do pokrycia kosztów wybudowania wiaduktu zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Porozumienie w tej sprawie z GDDKiA podpisali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Wydłużono termin składania ofert na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
Do 15 grudnia wydłużono termin składania ofert na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Planowany termin uruchomienia tej bardzo potrzebnej i oczekiwanej przez pacjentów placówki został ponownie przesunięty. Nową data to rok 2027. Koszt całej inwestycji przekracza miliard złotych. Inwestycja finansowana będzie z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego i budżetu państwa.
We Wrocławiu rusza pierwsze na Dolnym Śląsku Centrum Druku 3D
Dolny Śląsk stawia na nowe technologie i zaprasza do siebie innowatorów, którzy w swoich przedsięwzięciach biznesowych zamierzają wykorzystywać druk trójwymiarowy. Otwarte w czwartek, 26 sierpnia Centrum Druku 3D we Wrocławiu, przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, umożliwi zaprojektowanie danego elementu, a następnie jego wydrukowanie z tworzyw sztucznych czy metalu.
Nowe pociągi Elf 2 w barwach Kolei Dolnośląskich wyruszą na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowic
Bardzo dobre informacje dla mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Koleje Dolnośląskie odebrały dwa pierwsze pociągi Elf 2, które będą kursować na linii z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic. To pierwsza linia, która została włączona w sieć Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej.
Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich od 12 czerwca
Zaktualizowany rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 12 czerwca. Są dobre wieści: po 22 latach pociągi wracają na linię 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy, ruszają też składy rowerowe.
Są dodatkowe pieniądze i nowy przetarg na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
Inwestor, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (UMWD), zdecydował się przeznaczyć dodatkowe pieniądze na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego. Władze regionu właśnie ogłosiły drugi przetarg na realizację tej inwestycji.
Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na budowę nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
Niestety może być duży problem ze startem budowy nowego, wielkiego Szpitala Onkologiczno-Pulmunologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. Chodzi o pieniądze.
REKLAMA