REKLAMA

Wrocław

Artykuły o Wrocław

Kolejne puste działki w Śródmieściu Wrocławia zostaną zabudowane
Kolejne niezagospodarowane, puste działki w dzielnicy Śródmieście zostaną zabudowane. Przy ulicy Piwnej, na działkach nr 19 i 21 swoją inwestycję zrealizuje firma Gim Invest.
Coraz bliżej rozpoczęcia przebudowy kortów tenisowych przy ulicy Pułtuskiej 13 [WIZUALIZACJE]
Coraz bliżej rozpoczęcia nowej inwestycji Wrocławskiego Centrum Treningowego (WCT) Spartan we Wrocławiu – przebudowy kompleksu kortów tenisowych przy ulicy Pułtuskiej 13 na osiedlu Borek, w dzielnicy Krzyki.
W centrum Krakowa powstaje estakada Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski trwa budowa estakady Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobieżnych. Linia o współczesnym, europejskim standardzie wpisuje się w zabytkowe otoczenie stolicy Małopolski.
Na wrocławskim Ołtaszynie powstanie nowe osiedle budynków wielorodzinnych
Na Ołtaszynie, czyli w jednej z najszybciej rozbudowujących się w ostatnich latach części stolicy Dolnego Śląska, wybudowane zostanie nowe osiedle domów wielorodzinnych.
Scanmed dołącza do grona najemców biurowca Bema Plaza we Wrocławiu
Bema Plaza należący do DEKA Immobilien to nowoczesny obiekt biurowy klasy A, oferujący 32 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Nowym lokatorem lokalu parterowego o łącznej powierzchni ponad 600 mkw. zostanie firma Scanmed, jeden z liderów wśród operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług, w których skład wchodzi, m.in. opieka ambulatoryjna, opieka specjalistyczna, diagnostyka i leczenie szpitalne.
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i nowych mostów przez Odrę i Oławę [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śląska – Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego (wstępna, robocza nazwa) na Odrze. Nowa trasa połączy al. Armii Krajowej z Biskupinem i Sępolnem, po drodze przecinając rzeki Odrę i Oławę.
Galeria Leszno z nowymi najemcami
Galeria Leszno stale się rozwija i stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wprowadzając do oferty brandy nieobecne dotychczas w mieście, jak również wspierając ewolucję konceptów dotychczasowych najemców.
Przy ulicy Braniborskiej we Wrocławiu zrealizowana zostanie nowa, duża inwestycja mieszkaniowa
W centrum Wrocławia, przy ulicy Braniborskiej planowana jest kolejna duża inwestycja mieszkaniowa. Tym razem swój nowy projekt w tej części stolicy Dolnego Śląska zrealizuje firma Dom Development Wrocław.
W II kwartale regionalny rynek biurowy w Polsce powiększył się o 68,3 tys. mkw. [RAPORT]
W II kwartale regionalny rynek biurowy powiększył się o 68,3 tys. mkw., a najwięcej biur oddano do użytku w stolicy Małopolski. Kwartalny wolumen transakcji wyniósł blisko 190 tys. mkw. i był o prawie jedną czwartą większy niż w okresie od stycznia do końca marca br. Autorzy cyklicznego opracowania z międzynarodowej firmy doradczej BNP Paribas Real Estate Poland zwracają uwagę na bolączki, które podobnie jak w stolicy, trapią również biura w regionach – coraz bardziej uwidaczniającą się lukę podażową, wzrost kosztów pracy, rosnące koszty materiałów i usług, a także coraz droższe koszty prowadzenia biznesu.
Fontanna wróci na plac Nowy Targ we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Zrobiono kolejny krok na drodze do powrotu fontanny na plac Nowy Targ we Wrocławiu. Inwestor – gmina Wrocław złożyła wniosek o pozwolenie na realizację tej inwestycji. Na razie zrealizowana zostanie tylko sama niecka z wodą, bez rzeźby Neptuna. Za projekt fontanny odpowiada Roman Rutkowski (pracownia Roman Rutkowski Architekci z Wrocławia), który zaprojektował wcześniej rewitalizację i przebudowę tego placu na Starym Mieście.
REKLAMA