Budowanie nowych dzielnic to projektowanie przestrzeni, która łączy estetykę z funkcjonalnością. Ważne jest, by zachować historyczny charakter miejsc, chronić architekturę, przyrodę i jednocześnie tworzyć nowoczesne, wygodne warunki do życia. Tak właśnie dzieje się w przypadku Dolnego Mokotowa. Projektując zagospodarowanie terenu wokół Jeziorka Czerniakowskiego i Zakola Wisły trzeba uwzględnić potrzeby mieszkańców, ale także zachować naturalne elementy tych terenów – takie jak zieleń i ekosystemy wodne.
Ponad 140 mln pasażerów kolei dalekobieżnej w 2050 r., ponad 70 tys. pasażerów na dobę na odcinku między Warszawą i Lotniskiem CPK oraz prawie 60 tys. pasażerów na trasie między CPK i Łodzią w 2035 r., rosnący udział ruchu kolejowego w podróżach między polskimi miastami, docelowo jedna czwarta podróży lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej możliwa do przejęcia przez kolej - to najważniejsze wnioski z długofalowej prognozy ruchu kolejowego dla Polski przygotowanej przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.
Warszawski rynek magazynowy utrzymuje silną pozycję dzięki połączeniu kluczowych czynników: bliskości dużej bazy konsumentów, dobrze rozwiniętej infrastrukturze transportowej i rosnącemu zapotrzebowaniu na logistykę ostatniej mili. Obserwujemy stały wzrost zarówno w granicach miasta („Warszawa I”), gdzie szybkość dostaw i dostęp do siły roboczej mają kluczowe znaczenie, jak i w strefach podmiejskich („Warszawa II”), które oferują większą skalę i elastyczność dla operacji produkcyjnych i dystrybucyjnych.
To pierwsza z sześciu inwestycji mieszkaniowych TBS Wrocław, w ramach których do 2028 r. Spółka chce wybudować blisko 860 mieszkań na wynajem. Wszystko dlatego, że zainteresowanie ofertą TBS Wrocław jest bardzo duże. Już dziś o jedno mieszkanie na wynajem od wrocławskiej Spółki ubiega się średnio ponad 30 chętnych.
Rynek hotelowy w stolicy Dolnego Śląska wzbogaci się o obiekt znanej, globalnej marki. Radisson Hotel Group otworzy we Wrocławiu hotel pod marką Prize by Radisson. Powstanie w wyniku likwidacji części powierzchni biurowej w Sky Tower, najwyższym budynku we Wrocławiu i jednym z najwyższych w Polsce. Liczący 208 pokoi hotel zajmie 9,6 tys. metrów kwadratowych, czyli jedną trzecią powierzchni biurowej w mierzącej 212 metrów wysokości wieży. Zostanie otwarty pod koniec 2026 r.
PKP Intercity od wielu lat sukcesywnie rozwija się m.in. dzięki efektywnemu wykorzystywaniu środków unijnych. Już od 2007 roku Spółka otrzymuje środki z UE. Do tej pory dofinansowanie unijne zostało przyznane 14 projektom przewoźnika, z czego 12 zostało już zrealizowanych. Łączna kwota przyznanego wsparcia to ponad 5,3 mld złotych dla projektów o wartości 11 mld złotych.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) skierowała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do wydania decyzji środowiskowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem.
Biedronka jako największa sieć w Polsce z ponad 3700 placówkami coraz częściej tworzy wokół siebie prawdziwe centra usług. Można zatem zrobić już nie tylko zakupy w najlepszych cenach, ale skorzystać też z maszyn paczkowych, naładować samochód elektryczny, skorzystać z bankomatu czy też innych usług, które chętnie otwierają się wokół sklepów.
W województwie opolskim powstaje nowy park handlowy. Tym razem w liczącym ok. 8 tysięcy mieszkańców Grodkowie, w powiecie brzeskim. Inwestycja powstanie przy ul. H. Sienkiewicza, tuż przy wjeździe do miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw, myjni oraz osiedli mieszkaniowych.
W poniedziałek 30 czerwca Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) podpisała umowę na budowę ostatniego, brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Wybuduje go firma SKANSKA z Warszawy. To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych na Dolnym Śląsku przez samorząd województwa i bardzo ważna arteria komunikacyjna powstająca w obszarze Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Budowa całej trasy podzielona była na etapy.