Fundacja Nova i Klub Tenisowy Arka przygotowują realizację nowego, dużego hotelu w GdyniWolski Architekci

Fundacja Nova i Klub Tenisowy Arka przygotowują realizację nowego, dużego hotelu w Gdyni

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Gdyni może powstać nowy, duży hotel. Fundacja Nova i Klub Tenisowy Arka przygotowały zagospodarowanie terenu kortów tenisowych położonych w Gdyni przy ul. Ejsmonda 3, w niewielkiej odległości od morza.

Miałby to być wysoki na 13 metrów budynek, który według założeń przedstawionych przy procedurze uchwalania miejscowego planu zagospodarowania, o 5,3 tys. mkw. powierzchni zabudowy i ok. 25-26 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Według projektu nowy hotel posiadałby ok. 200 pokoi. Koncepcję projektową opracowało biuro Wolski Architekci z Sopotu. Na razie nie jest ujawniany przyszły inwestor.

Według opracowanego planu dwa najstarsze, jeszcze przedwojenne korty mają zostać zachowane, a planowany budynek hotelowy przesunięto w stronę morza i dopasowano do kształtu działki nr 2095. Działka ta jest działką miejską dzierżawioną na 10 lat, ale po zabudowaniu na podstawie legalnie uzyskanego pozwolenia na budowę, ten kto wybuduje hotel będzie mógł wystąpić o sprzedaż zabudowanego fragmentu.

Klub Tenisowy Arka oraz Fundacja Nova, czyli podmioty, które posiadające prawo użytkowania wieczystego do działek o powierzchni 10 tysięcy mkw. uzyskały 10-letnią dzierżawę sąsiednich działek o łącznej powierzchni ponad 20 tysięcy mkw.

REKLAMA

Zapisy tworzonego właśnie planu miejscowego dla tego terenu, które dopuszczają usługi turystyki i usług zdrowia, a proponowane w projekcie planu przeznaczenie, jak i wskaźniki zagospodarowania terenu, pozwalają na utrzymanie dotychczasowego użytkowania terenu .

28 czerwca upłynął termin składania uwag do projektu planu wykładanego do publicznego wglądu na przełomie maja i czerwca. Jeżeli złożone do projektu planu uwagi nie spowodują konieczności dokonania zmian, to projekt będzie mógł być skierowany do uchwalenia przez Radę Miasta Gdyni jeszcze w tym roku.

Wolski Architekci

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA