[Gdańsk] Chlebova Apartamenty w Gdańsku z kamieniem węgielnym

[Gdańsk] Chlebova Apartamenty w Gdańsku z kamieniem węgielnym

https://img.investmap.pl/user/3/3951_%s.jpg
Kajtman
REKLAMA
W ostatnich dniach przy ulicy Wiosny Ludów 4 w Gdańsku miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek wielorodzinny Chlebova Apartamenty, który przygotowywany jest przez spółkę NDI Development.
Nowoczesny apartamentowiec powstaje w miejscu bardzo szczególnym dla mieszkańców Gdańska. To właśnie przy ulicy Wiosny Ludów 4 znajdowała się Germania Brotfabrik, którą na kartach swoich powieści wspominał sam Günter Grass. Była to pierwsza przemysłowa fabryka chleba w północnej Polsce, która działała tu nieprzerwanie od 1905 r. do końca II wojny światowej. Nic więc dziwnego, że inwestor zdecydował się na ukłon w stronę historii, nadając nowej inwestycji nazwę Chlebova.
W uroczystości wzięła udział prezes grupy NDI – Małgorzata Winiarek-Gajewska, przedstawiciele NDI Development, kierownictwo budowy, zespół projektowy, inspektorzy budowlani oraz prezes pracowni architektonicznej Roark Studio – Jakub Bladowski. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych gości nastąpiło odczytanie i podpisanie aktu erekcyjnego oraz uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.
Do tej pory ukończono płytę fundamentową w technologii "białej wanny", ściany zewnętrzne części podziemnej oraz słupy i ściany poziomu -2 wraz z pierwszą sekcją stropu. Obecnie generalny wykonawca pracuje nad szalowaniem oraz zbrojeniem pozostałej części stropu, zbrojeniem pionów poziomu -1 oraz rampą zjazdową łączącą oba te poziomy.
Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego mieliśmy okazję zobaczyć dynamiczny postęp robót budowlanych, miedzy innymi zaawansowane zbrojenie kolejnej kondygnacji podziemia czyli stropu nad poziomem -2 – mówi Radosław Szulfer, kierownik projektu. – Z uwagi na prowadzenie inwestycji w trudnych warunkach gruntowych w pierwszym etapie została wykonana ściana zewnętrzna hali garażowej tzw. ściana szczelinowa a następnie płyta fundamentowa co w konsekwencji umożliwiło poruszanie się gości w pełni obudowanej konstrukcyjnie części podziemnej. Kolejnym etapem jest wykonanie kondygnacji -1 wraz ze stropem na poziomie 0 budynku – dodaje.  
Chlebova Apartamenty to jeden z etapów rewitalizacji Młodego Miasta. Lokalizacja ta będzie oferować przyszłym mieszkańcom wytchnienie od zgiełku Głównego Miasta przy jednoczesnej bliskości jego największych atrakcji. Ulica Wiosny Ludów zlokalizowana jest bowiem w pierwszej linii zabudowy nad Motławą, w ustronnym miejscu położonym na styku obu tych dzielnic.
Mamy świadomość historii tego miejsca i potencjału jego oddziaływania na miasto – mówi Jakub Bladowski. – Architektura budynku obfituje we współczesne formy z zastosowaniem szlachetnych materiałów spotykanych w tej części Gdańska. Przygotowana inwestycja będzie zawierała również artefakty pochodzące z rozbiórki starego budynku – dodaje.
Nawiązania do historii Germania Brotfabrik będą obecne także we wnętrzach inwestycji. Przy wejściu do holu głównego znajdować się będzie żyrandol, do którego konstrukcji wykorzystano odzyskane z rozbiórki obręcze z komina fabryki. Tuż przy recepcji znajdziemy silnik windy wykorzystywanej do przewozu gotowych wypieków, działający w fabryce przez blisko 50 lat. W eksponowanych miejscach lobby, sali biznesowej i fitness umieszczone zostaną cegły pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.
Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie znajdzie się 160 apartamentów o powierzchni od 26 do 85 mkw. W części parterowej znajdą się lokale usługowe, w tym jeden z antresolą, sięgającą pierwszej kondygnacji. Planowane są w nich punkty gastronomiczne. Na szczytowej kondygnacji znajdzie się taras wypoczynkowy z widokiem na panoramę Głównego Miasta. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, business lounge oraz bawialnia dla dzieci.
Planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwsza połowa 2021 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawa: Ligia – spółdzielnia mieszkaniowa rozbudowuje osiedle w Ursusie [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper rozpoczął realizację drugiego etapu inwestycji w rejonie ulic Kolorowej i Tomci...
Pierwszy ekologiczny magazyn powstaje w 7R Park w Sosnowcu
Trwa budowa pierwszego magazynu według nowej eko koncepcji 7R Green. Obiekt powstaje w formule BTS d...
Wrocław: Coraz bliżej sprzedaży rzędu kamienic przy Dworcu Głównym. W grę wchodzi kilkanaście milionów
Zabytkowe budynki mieszkalne przy zbiegu ulic Małachowskiego i Pułaskiego miały zostać zburzone pod...
Wrocław: Ruszy budowa Alei Stabłowickiej. Znamy wykonawcę wielomilionowej inwestycji [WIZUALIZACJE]
Oferta firm Kobylarnia i Tormel, sięgająca prawie 190 milionów złotych, jako jedyna mieściła się w b...
Warszawa: Biurowiec Cube na Mokotowie jednak nie powstanie. Eiffage zmienia plany
Przy zbiegu ulic Cybernetyki i Postępu, obok Hiltona, miał w ubiegłym roku powstać budynek o powierz...
Wrocław: Państwowe działki usługowe na Nowym Dworze czeka sprzedaż
Na licytację trafią dwie parcele przy zbiegu ulic Rogowskiej i Zemskiej. Ich łączna wartość wynosi p...
Wrocław: Będzie więcej gminnych mieszkań. Miasto porozumiało się z KZN
Wrocławski samorząd będzie działał wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości przy realizacji wspólny...
Kraków: Skrzyneckiego 15-17 – w pobliżu ronda Matecznego powstaje apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Krakowski deweloper Spiridon realizuje inwestycję w miejsce zburzonego w tym roku obiektu przy alei...
Wrocław: PSG zbuduje niedaleko lotniska siedzibę dla oddziału
Największa spółka grupy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zbuduje biurowiec dla Gazowni Wrocła...
Warszawa: Essentiel – Bouygues Immobilier zapowiada budowę nowego osiedla na Białołęce [WIZUALIZACJE]
Polski oddział francuskiego dewelopera znów stawia na prawobrzeżną część stolicy. Zrealizuje blisko...