[Gdańsk] 22% wzrost sprzedaży mieszkań w 2011 roku

[Gdańsk] 22% wzrost sprzedaży mieszkań w 2011 roku

Kajtman
Kajtman
Osiedle City Park
adresGdańsk, Zbigniewa Burzyńskiego
inwestorInpro S.A.
REKLAMA

Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW w Warszawie, podsumował wyniki sprzedaży za 2011 rok. Spółka zanotowała wysoki 22% wzrost w stosunku do roku ubiegłego, podpisując łącznie 405 przedwstępnych umów na sprzedaż mieszkań (brutto). Wartość sprzedaży brutto wzrosła o 16% w stosunku do roku 2010 i wyniosła 155 mln zł (liczona na podstawie podpisanych umów przedwstępnych na sprzedaż brutto). Na tym tle dobrze wypadł IV kwartał ze sprzedażą 107 mieszkań (brutto) o wartości 41 mln zł brutto. Tym samym Inpro przekroczyło o 4% plan na cały 2011 rok, który zakładał sprzedaż 390 mieszkań brutto.


Od stycznia do grudnia 2011 roku Inpro S.A. sprzedała łącznie 405 mieszkań i domów brutto (w rozumieniu umów przedwstępnych). Jest to o 22% więcej od wyniku uzyskanego w roku ubiegłym, kiedy to Spółka podpisała 331 umów na sprzedaż lokali mieszkalnych (brutto). Wartość sprzedanych mieszkań w analizowanym okresie wyniosła 155 mln zł brutto i była wyższa o 21 mln zł od wartości uzyskanej w roku 2010, kiedy to kształtowała się na poziomie 134 mln zł.


 podpisane umowy przedwstępnerok 2011rok 2010zmiana w %w sztukach brutto405331
22%wartość brutto155 mln134 mln
16%


Sprzedaż lokali mieszkalnych Inpro S.A.


„Miniony rok pod kątem sprzedażowym oceniamy bardzo dobrze. Nasze inwestycje spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród klientów, mimo sporej konkurencji na trójmiejskim rynku deweloperskim. Przekroczyliśmy zakładany plan sprzedaży mieszkań na 2011 rok o 4%, a 22% wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2010 jest lepszy od oczekiwań. Zasadniczą rolę w tym sukcesie odegrało dopasowanie inwestycji
do rosnących wymagań klientów, w szczególności w zakresie konkurencyjnych cen, atrakcyjnych lokalizacji oraz przemyślanych rozkładów mieszkań. Niebagatelne znaczenie miała również intensywna praca naszego zespołu” mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.


Na wynik sprzedaży w 2011 roku wpłynęło w znacznym stopniu wprowadzenie w III kwartale 2011 roku do sprzedaży 246 lokali mieszkalnych w kolejnych czterech projektach: 


City Park
w Gdańsku – wprowadzenie do sprzedaży 84 lokali mieszkalnych z budynku C. City Park to osiedle sześciu jedenastokondygnacyjnych budynków z 504 lokalami, zlokalizowane na gdańskiej Zaspie.


Osiedle Jabłoniowa w Gdańsku
- wprowadzenie do sprzedaży 95 lokali mieszkalnych z budynków F, G i H należących do II etapu inwestycji. Osiedle Jabłoniowa to inwestycja  dziesięciu czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych.


Osiedle Chmielna Park w Gdańsku –
wprowadzenie do sprzedaży 57 nowych lokali mieszkalnych z etapu A. Osiedle Chmielna Park zlokalizowane jest na Wyspie Spichrzów Starego Miasta w Gdańsku.


Golf Park
– wprowadzenie do sprzedaży 10 domów z etapu B inwestycji. Osiedle domów jednorodzinnych i bliźniaczych zlokalizowane w starannie wyselekcjonowanym miejscu przy jeziorze w Tuchomiu.

 

***

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną, 150-osobową kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych.  Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA