24% wzrost sprzedaży mieszkań w pierwszych dziewięciu miesiącach br.

24% wzrost sprzedaży mieszkań w pierwszych dziewięciu miesiącach br.

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
City Park (Inpro S.A.)
adresGdańsk, Aleja Jana Pawła II
inwestorInpro S.A.
REKLAMA

Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW w Warszawie, podpisał od stycznia do końca września 2011 r. łącznie 298 przedwstępnych umów na sprzedaż mieszkań (brutto), czyli o 24% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wartość sprzedaży wzrosła o 15% do kwoty 113,5 mln zł brutto (liczona na podstawie podpisanych umów przedwstępnych na sprzedaż brutto). Tym samym Inpro zbliża się do planu na cały 2011 rok, który zakłada sprzedaż 390 mieszkań brutto o łącznej wartości 167,7 mln zł.


W przeciągu pierwszych 9 miesięcy 2011 r. Inpro S.A. sprzedała łącznie 298 mieszkań i domów brutto (w rozumieniu umów przedwstępnych). Jest to o 24% więcej od wyniku uzyskanego w tym samym okresie roku ubiegłego, kiedy to Spółka podpisała 240 umów na sprzedaż lokali mieszkalnych (brutto). Wartość sprzedanych mieszkań w okresie od stycznia do końca września 2011 r. wyniosła 113,5 mln zł brutto i była wyższa o 15 mln zł od wartości uzyskanej w roku 2010, kiedy to wynosiła 98,6 mln zł.

„Mimo konkurencji na trójmiejskim rynku deweloperskim, sprzedaż naszych mieszkań systematycznie wzrasta. Wyniki sprzedaży uzyskane w przeciągu pierwszych 9 miesięcy br. są na tyle dobre i zgodne z oczekiwaniami, że pozwalają na podtrzymanie zakładanego planu sprzedaży 390 lokali mieszkalnych brutto w całym 2011 roku. Wprowadzona na II połowę br. atrakcyjna oferta mieszkań również powinna pozytywnie wpłynąć na poziom sprzedaży.”

W drugim półroczu 2011 r. Inpro S.A. wprowadziła do sprzedaży 241 lokali mieszkalnych w kolejnych czterech projektach.


Pierwszym z nich jest strategiczna inwestycja City Park - osiedle sześciu jedenastokondygnacyjnych budynków z  504 lokalami, zlokalizowane na gdańskiej Zaspie. Spółka wprowadziła do sprzedaży 79 lokali mieszkalnych z budynku C.

 


podpisane umowy przedwstępne9 miesięcy 20119 miesięcy 2010zmiana w %w sztukach brutto29824024%wartość brutto113,6 mln98,6 mln15%Sprzedaż lokali mieszkalnych Inpro S.A.

REKLAMADrugim projektem jest Osiedle Jabłoniowa z dziesięcioma czterokondygnacyjnymi budynkami mieszkalnymi. W tej inwestycji Spółka wprowadziła do sprzedaży 95 lokali mieszkalnych z budynków F, G i H należących do II etapu inwestycji.  


W III kwartale br. Inpro S.A. rozpoczęła sprzedaż mieszkań w nowym projekcie mieszkaniowym – Osiedle Chmielna Park, zlokalizowanym na Wyspie Spichrzów Starego Miasta w Gdańsku. Tutaj do dyspozycji kupujących jest 57 nowych lokali mieszkalnych z etapu A.


Czwartą, ciekawą inwestycją w ofercie sprzedaży jest Golf Park - osiedle domów jednorodzinnych i bliźniaczych zlokalizowane w starannie wyselekcjonowanym miejscu przy jeziorze w Tuchomiu. W tym projekcie Inpro S.A. wprowadziła do sprzedaży 10 domów z etapu B inwestycji.


***

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną, 150-osobową kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych.  Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA