Harmonia Oliwska – nowa inwestycja Inpro przy Parku Oliwskim

Harmonia Oliwska – nowa inwestycja Inpro przy Parku Oliwskim

Gdańsk
REKLAMA
Inpro S.A. rozpoczął sprzedaż mieszkań w ramach najnowszej inwestycji Harmonia Oliwska w Gdańsku. Kwartał nowoczesnych budynków o niskiej zabudowie, uzupełniony zieloną roślinnością, będzie idealnie wpisywał się w otoczenie przyrody zabytkowego Parku Oliwskiego, który sąsiaduje bezpośrednio z osiedlem. Aktualnie do sprzedaży wprowadzono 151 lokali z pierwszego etapu. Ceny mieszkań za mkw. wynoszą średnio od 8.000 zł do 8.500 zł brutto.
Jeden z wiodących deweloperów na rynku trójmiejskim, Inpro S.A., rozpoczyna sprzedaż mieszkań w ramach nowoczesnego osiedla Harmonia Oliwska, zlokalizowanego przy ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej sąsiadującego bezpośrednio z Parkiem Oliwskim. Centrum gdańskiej Oliwy jest bardzo dobrze rozwinięte komunikacyjnie i łatwo stąd dojechać do każdej części miasta. Przyszli mieszkańcy nowego osiedla będą mieć bezpośredni dostęp do przystanków tramwajowych i autobusowych. Dodatkowo, 850 m od inwestycji znajduje się przystanek SKM Gdańsk Żabianka, a 1,3 km przystanek SKM Gdańsk Oliwa.
Cała inwestycja została zaprojektowana tak, aby budynki i przyległe tereny wpisały się w otoczenie zieleni i uzupełniały z zabytkowym parkiem, który jest wymarzonym miejscem na odpoczynek i spacery. Ulubione trasy znajdzie dla siebie każdy miłośnik biegania, jazdy na rowerze czy na rolkach. Okolica bogata jest w wiele ścieżek sprzyjających długim spacerom. W sąsiedztwie osiedla znajduje się również kampus Akademii Wychowania Fizycznego posiadający rozbudowane centrum rekreacyjno-sportowe. Mieszkańcy Harmonii Oliwskiej w ciągu 15-minutowego spaceru dotrą na Stary Rynek, który jest jednocześnie zabytkowym centrum dzielnicy.
1 km od inwestycji znajdują się tereny porośnięte Lasami Oliwskimi tworzącymi Trójmiejski Park Krajobrazowy. Piękne widoki można podziwiać ze Wzgórza Pachołek zlokalizowanego 1 km od osiedla i w drodze do oliwskiego ZOO znajdującego się 2,5 km od inwestycji.
REKLAMA
W ramach Harmonii Oliwskiej powstaną sześcio- i ośmiokondygnacyjne budynki w zabudowie kwartałowej, uzupełnione o przestronne balkony i tarasy. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki. Teren całej inwestycji będzie częściowo ogrodzony i dozorowany z pomieszczenia dla ochrony. Pod kompleksem biurowym zaplanowane są hale garażowe, a na terenie wokół budynku powstanie 180 ogólnodostępnych miejsc postojowych dla rowerów.
W ramach pierwszego etapu powstanie 151 mieszkań o powierzchni od 30 mkw. do 120 mkw. z możliwością łączenia. Ceny mieszkań za mkw. wynoszą średnio od 8.000 zł do 8.500 zł brutto. Cały projekt osiedla przewiduje wybudowanie łącznie 550 mieszkań. Będzie realizowany w czterech etapach do 2020 lub 2021 roku. Projekt części mieszkaniowej powstał w pracowni Proconcept.
W pierwszej linii zabudowy wzdłuż al. Grunwaldzkiej deweloper wybuduje kompleks biurowy Opacka Park składający się z trzech połączonych budynków o łącznej powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych. Mieszkańcy osiedla oraz ich goście będą mieli swobodny dostęp do znajdujących się na parterze budynków Opacka Park lokali handlowo-usługowych i restauracji. Od strony zachodniej zaplanowano plac z kawiarniami, osłonięty od zgiełku ulicy i otwarty na osiedle. Tereny zielone i mała architektura będą nową przestrzenią miejską dla okolicznych mieszkańców.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA