Oliwa 505 już gotowaźródło: Materiały inwestora

Oliwa 505 już gotowa

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Na al. Grunwaldzką 505 w Gdańsku Oliwie wraca życie. Inwestycja Moderna Holding, zrealizowana w rekordowym tempie półtora roku, ma już pozwolenie na użytkowanie. Niedługo otwarte zostaną tu hotel Hampton by Hilton oraz sklep popularnej sieci Lidl, a do odbudowanego historycznego obiektu wprowadzą się firmy.
Ta inwestycja była dla nas dużym wyzwaniem – po raz pierwszy budowa oznaczała też odbudowę historycznego obiektu. Odtworzyliśmy starannie budynek, w którym przed II wojną światową znajdował się elegancki hotel i który, od kiedy wyprowadziła się z niego przychodnia zdrowia, niszczał przez wiele lat. Cieszymy się, że mogliśmy przywrócić to miejsce do życia. Dodatkowym wyzwaniem było połączenie w nowym obiekcie dwóch tak różnych funkcji – 100-pokojowego hotelu z sieciowym sklepem o dużej powierzchni. To jedyna taka inwestycja w Europie – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.
W odbudowanym budynku swoje siedziby ulokują między innymi: UPC – dostawca cyfrowych usług kablowych, TOMMA Diagnostyka Obrazowa – pracownia oferująca badania rezonansu magnetycznego, Cemor – firma handlowa, związana m.in. z branżą energetyczną, petrochemiczną i okrętową, K16 – studio graficzne oraz Refundo – kancelaria prawna specjalizująca się w odszkodowaniach.
Oliwa 505 to nie tylko odtworzony charakterystyczny budynek dawnego Niemieckiego Dworu (Deutscher Hof) – to również zaprojektowany przez pracownię Wolski Architekci nowy obiekt, który powstał na miejscu całkowicie zdegradowanych zabudowań, szpecących przez lata to eksponowane miejsce w sercu Oliwy. To także 170 miejsc parkingowych – naziemnych i w podziemnej hali garażowej. W hali planowana jest też myjnia samochodowa.
Do budynku stojącego frontem do al. Grunwaldzkiej już 28 września br. zaprosi hotel Hampton by Hilton, oferujący gościom 101 pokoi oraz restaurację otwartą dla gości z zewnątrz. Hotel został oficjalnie odebrany przez Hilton Worldwide. Na przełomie listopada i grudnia swoje podwoje dla klientów otworzy też zaaranżowany w nowoczesnym stylu Lidl o powierzchni sprzedaży 1200 m kw. Hampton by Hilton doskonale uzupełni gdańską bazę hotelową, co szczególnie cenne jest właśnie w szybko rozwijającej się biznesowo Oliwie. Lidl natomiast ucieszy na pewno mieszkańców dzielnicy, którzy od dawna zgłaszali potrzebę takiego sklepu w sąsiedztwie – mówi Adam Małaczek.
REKLAMA
Cieszę się, że miejsce, które było zaniedbane do tej pory, wypełni się życiem. Ta inwestycja to wstęp do rewitalizacji Oliwy. Udało się odbudować niszczejący od lat zabytkowy obiekt i nadać mu nowe funkcjonalności. Czekam na nowe, estetyczne, miastotwórcze inwestycje w obrębie Oliwy wykonane z wrażliwością dla historycznej spuścizny tego wyjątkowego miejsca – mówi Wojciech Stybor, radny Miasta Gdańska.
Gdy Moderna rozpoczynała inwestycję w Oliwie, mówiłem, że cieszy mnie fakt, iż znalazł się inwestor, który tchnie nowego ducha w miejsce, które było "dziurą wstydu" naszej dzielnicy. Moderna dotrzymała słowa. Nowy sklep będzie służył mieszkańcom, a hotel chętnie odwiedzającym Oliwę turystom i gościom biznesowym. Największą satysfakcję czuję jednak patrząc na odbudowany historyczny budynek – ponownie cieszy oko jego piękna architektura – podsumowuje Tomasz Strug z portalu Staraoliwa.pl 
Oliwa 505 to pierwsza, ale nie jedyna inwestycja Moderna Holding w Gdańsku. W Śródmieściu Gdańska, na Dolnym Mieście, tuż przy brzegu Opływu Motławy firma buduje eleganckie osiedle Front Park. W pierwszych dniach września ruszyła budowa wyjątkowego kompleksu apartamentowego Oliwski Park w Parku Oliwskim.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA