W Parku Oliwskim powstaną apartamentyźródło: Materiały inwestora

W Parku Oliwskim powstaną apartamenty

Gdańsk
REKLAMA
Jeśli marzy Ci się elegancki apartament lub mieszkanie w niezwykłym parkowym otoczeniu, w jednym z najpiękniejszych zakątków Gdańska, to najnowsza inwestycja Moderna Holding – Oliwski Park w Parku Oliwskim – jest właśnie dla Ciebie. To ostatnia szansa, by zamieszkać w tym wyjątkowym miejscu, ponieważ nie powstanie tu już więcej budynków mieszkalnych. 
Na Oliwski Park złoży się siedem 2- i 3-piętrowych budynków. Łącznie powstaną tu 102 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 47 do 142 m kw. Budowa ruszy na początku września br. i potrwa około 20 miesięcy. Inwestycja zagospodaruje nieużytek przylegający do tzw. Folwarku Saltzmanna.
Niezwykłości temu projektowi nadaje kilka elementów. To jedyna, ostatnia taka przestrzeń, dająca naturalną możliwość zamieszkania w samym Parku Oliwskim. Apartamenty powstaną w bardzo oryginalnym parkowym otoczeniu. Sąsiadujący z inwestycją piękny ogród japoński znajdzie swoje przedłużenie na dziedzińcu między budynkami, tworząc urokliwe miejsce odpoczynku dla mieszkańców. Z 11,5 tys. m kw. powierzchni działki ponad 8 tys. m kw. zajmie starannie zaaranżowana część parkowo-ogrodowa. Inwestycja będzie otwierać się na 11 hektarów Parku Oliwskiego z zabytkami, takimi jak: Archikatedra Oliwska, Palmiarnia, Pałac Opatów. Odważę się powiedzieć, że to jedyne tak piękne i oryginale miejsce w Polsce, w którym jeszcze można zamieszkać – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding. 
Parkowa lokalizacja wymagała konsultacji i uzgodnień z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wszystkie wymagania konserwatora zostały uwzględnione w projekcie. 
REKLAMA
Szczególne miejsce, jakim jest Park Oliwski, wymagało od architektów z pracowni Wolski Architekci dbałości o każdy detal – zarówno jeśli chodzi o kształt i wygląd budynków, jak i o ich otoczenie – podkreśla prezes Adam Małaczek. – Projekt nawiązuje formą do willi miejskich z ich kameralną skalą, przemyślanym układem funkcjonalnym i minimalistycznym stylem, którego elegancję podkreśla zestawienie dwóch materiałów: naturalnego kamienia i wielkoformatowych płyt ceramicznych. Wokół budynków nasadzone zostaną krzewy i wysokie drzewa, powstaną oświetlone alejki, które w naturalny sposób wkomponują się w parkowe otoczenie. Szklane balustrady i panoramiczne okna dadzą mieszkańcom niepowtarzalny widok na Park Oliwski.
Oliwa jest miejscem niezwykłym nie tylko dla gdańszczan, czy szerzej: mieszkańców Trójmiasta. Decyduje o tym nie tylko jej bogata historia, ale również przemiana, która dokonała się tu w ciągu ostatnich kilku lat. 
W tym czasie powstało w Oliwie ponad 200 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej w standardzie premium. Swoje siedziby ulokowały tu międzynarodowe korporacje oraz ważne dla Pomorza firmy i instytucje. Imponująco rozbudował się Uniwersytet Gdański. Dzielnica nie utraciła przy tym walorów miejsca idealnego do mieszkania – świetnie skomunikowanego i z imponującymi terenami rekreacyjnymi – mówi Adam Małaczek i dodaje – Twierdzę tak nie tylko dlatego, że jak wspominałem przy okazji naszej wcześniejszej inwestycji przy Grunwaldzkiej 505, Oliwa jest mi szczególnie bliska.
Oliwski Park:
  • Adres: Gdańsk Oliwa, ul. Opacka 20.
  • Powierzchnia działki 11 526 m kw.
  • Powierzchnia zabudowy: 2 800 m kw.
  • Liczba kondygnacji: 3-4 nadziemne i 1 podziemna (miejsca postojowe i komórki lokatorskie).
  • Liczba lokali mieszkalnych: 102.
  • Powierzchnia mieszkań: 47-142 m kw.
  • Liczba miejsc parkingowych w hali garażowej: 113.
  • Cena za m kw.: od 12 900 do 18 000 zł.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA