REKLAMA

Opinie o [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) (19)

Napisz komentarz
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Dworzec i stacja w Gliwicach po modernizacji
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Jan Augustynowski
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Likwidują bariery architektoniczne na dworcu w Gliwicach
Jan Augustynowski
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Podpisana umowa na dofinansowanie modernizacji dworca w Gliwicach
Jan Augustynowski
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Zmiany na dworcu w Gliwicach - fakty i liczby
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Dworzec w Gliwicach – przesunięcie terminu zakończenia inwestycji
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Gliwice już wkrótce będą mieć dworzec klasy premium
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] An Archi Group z koncepcją Nowego Centrum w Gliwicach
Jan Hawełko
Nowy artykuł dotyczący [Gliwice] Dworzec PKP (przebudowa) [śląskie] Co słychać na budowie dworca w Gliwicach?
Jan Hawełko
Przedstawiciele PKP SA podpisali z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie modernizacji dworca w Gliwicach ze środków unijnych. Wartość dofinansowania wyniesie około 81,5 mln zł. Koszt całej inwestycji to 156 mln zł.

Informację o podpisaniu umowy przekazało w poniedziałek biuro prasowe PKP. Na gliwickim dworcu trwają obecnie prace wyburzeniowe, podróżni korzystają z dworca tymczasowego.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Pod koniec tego roku powstanie zmodernizowany dworzec w Gliwicach. Już teraz wiadomo, że pasażerowie zatrzymujący się w Gliwicach będą mogli na dworcu kupić wszystko co jest przydatne w podróży. Na terenie obiektu będą dostępne, między innymi: sklepiki z multimediami i prasą, apteka oraz kawiarnia. W najbliższym czasie PKP SA podpisze umowy z kolejnymi najemcami, którzy planują otwarcie na dworcu lokalu gastronomicznego, sklepu spożywczego i drogerii.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Pod koniec tego roku w miejscu obecnego, wielkiego placu budowy powstanie zmodernizowany dworzec w Gliwicach. Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w styczniu.

Obecnie trwają prace wyburzeniowe wewnątrz dworca. Wkrótce rozpoczną się roboty na peronach II i III. Dworzec tymczasowy został otwarty 3 marca.

Prace przy inwestycji prowadzone są przy zachowaniu ciągłej obsługi podróżnych. Oznacza to, że wykonawca musi pogodzić roboty związane z realizacją dużego wielobranżowego projektu ze stałym ruchem pasażerskim.

pokaz-artykul.png
Orzech
Przebudowa dworca w Gliwicach - od jutra dworzec tymczasowy

Prace na dworcu w Gliwicach nabierają tempa. Od jutra zmieni się organizacja ruchu wokół stacji, a obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do dworca tymczasowego.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/56020/prze ... asowy.html
Jan Hawełko
Prace na dworcu w Gliwicach nabierają tempa. Na początku przyszłego tygodnia zmieni się organizacja ruchu wokół stacji, a obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do dworca tymczasowego.

PKP informuje, że dworzec tymczasowy w Gliwicach zostanie uruchomiony we wtorek, 3 marca. W obiekcie znajdą się kasy biletowe (PKP Intercity, Kolei Śląskich i PKS), poczekalnia, toalety oraz pomieszczenia usługowe dla podróżnych. Pojawi się również system wizualnej i słuchowej informacji pasażerskiej.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Orzech
Super! :cheers:
Jan Hawełko
Przebudowa dworca PKP w Gliwicach
REKLAMA