Grupa Muszkieterów, odpowiedzialna za rozwój sieci supermarketów spożywczych Intermarché oraz sklepów typu „dom i ogród” Bricomarché, podpisała umowę najmu w GLP Poznań I Logistics Centre na kolejną dekadę. Sieci handlowe korzystają tutaj z 82 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej.
GLP planuje przeprowadzić gruntowną modernizację głównego magazynu i biur w Swadzimiu, zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie oszczędzania energii oraz tworzenia przestrzeni przyjaznej pracownikom.
GLP Poznań I Logistics Centre jest siedzibą Grupy Muszkieterów od 2015 roku. Znajduje się na zachodnich przedmieściach Poznania, zaledwie 300 metrów od drogi ekspresowej S11. Obiekt ten był historycznie pierwszym w portfolio GLP w Polsce, który został certyfikowany w systemie BREEAM. Teraz, wraz z przedłużeniem umowy najmu przez Grupę Muszkieterów do 2035 roku, planowana jest kompleksowa modernizacja obiektu.
– Wyniki przetargu spełniły nasze oczekiwania. Jego celem było wyłonienie partnera oraz lokalizacji dla naszego magazynu centralnego i głównej siedziby Grupy Muszkieterów w Polsce. Zdecydowaliśmy się pozostać w przestrzeniach, które należą do GLP, ustalając wspólnie nowe warunki współpracy. Dzięki temu obiekt, który na co dzień zaopatruje w towary sklepy Intermarché i Bricomarché, i w którym pracę na rzecz przedsiębiorców prowadzących swoje placówki handlowe w całej Polsce, wykonuje kilkuset pracowników serwisów centralnych, zyska nowe oblicze. Dzięki zastosowaniu nowej technologii stanie się bardziej ekologiczny i wydajny pod względem zużycia energii, a także bardziej funkcjonalny z punktu widzenia pracowników – powiedział Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Grupa Muszkieterów korzysta w Swadzimiu z ponad 70 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 11 tys. mkw. biur zlokalizowanych w głównej hali oraz w dodatkowym budynku.
Przedłużenie tej umowy najmu to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości logistycznych w Wielkopolsce w 2023 roku.


![W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/205/77/585933_100x70.jpg)
![W Małopolsce powstaje największa inwestycja PKP PLK SA na południu Polski [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/220/92/514012_100x70.jpeg)
![W centrum Gdyni zostanie otwarty hotel Radisson Blu [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/84/84/691284_100x70.jpg)
![Nowy, wielki Zespół Szkolno‑Przedszkolny we Wrocławiu prawie gotowy [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/18/18/689682_100x70.jpg)
![Dolny Śląsk: Co słychać na budowie odcinka drogi ekspresowej S8 Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód? [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/113/113/79729_100x70.jpg)

![W Krakowie trwa rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej wraz z torowiskiem i pętlą tramwajową [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/180/52/384692_100x70.jpg)
![Kolejna zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi przejdzie rewitalizację [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/107/107/79723_100x70.jpg)

![Nowy Elf 3.0 dotarł do Łódzkiego [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/102/102/79718_100x70.jpg)






![[Warszawa] Zarządca nieruchomościami komercjalnymi zostaje w biurowcu Prosta Office Centre w Warszawie](https://investmap.pl/_i/image/148/20/46996_100x70.jpg)

![[Toruń] Japoński operator logistyczny zostaje w Goodman Toruń Logistics Centre](https://investmap.pl/_i/image/147/19/44691_100x70.jpg)