GLP podpisała umowę z firmą Victaulic, która wynajęła 7,5 tys. mkw. powierzchni w najnowszym budynku parku magazynowego GLP przy poznańskim lotnisku Ławica.
GLP Poznań Airport Logistics Centre to ponad 81 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej, zlokalizowanej 20 minut jazdy od centrum miasta i 10 minut od autostrady A2.
Firma Victaulic, specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie mechanicznego łączenia rur, działa tu już ósmy rok i właśnie powiększyła swój magazyn.
– Po siedmiu latach ciągłego rozwoju dystrybucji z największego magazynu Victaulic w Europie zaszła konieczność zwiększenia powierzchni magazynu. Zmiana umożliwi nam sprostanie wymaganiom rynku w przyszłych latach. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doskonałe relacje z GLP postanowiliśmy kontynuować współpracę właśnie z tym operatorem. Współpraca na wszystkich płaszczyznach przebiega sprawnie i z pełnym zaangażowaniem obu stron. Przenosiny do nowego obiektu planujemy w czerwcu, bez zatrzymywania dystrybucji – komentuje Jarosław Tylczyński, Branch Manager Victaulic.
– Plan jest ambitny, ale możliwy do zrealizowania dzięki współpracy z takimi partnerami biznesowymi jak GLP rozumiejącymi wrażliwość rynku i potrzeby najemcy – dodaje Jarosław Tylczyński.

W ramach umowy, Victaulic przeniesie się do najnowszego budynku na terenie parku, oddanego do użytku w tym roku. Obiekt oferuje możliwość składowania do wysokości 12 metrów, wzmocnioną posadzkę i naturalne doświetlenie strefy przydokowej. Jego dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych – to jedno z rozwiązań, które obok indywidualnego monitoringu zużycia mediów czy oświetlenia LED, pozwala znacząco ograniczyć koszty eksploatacji.
– Ekspansja Victaulic to ważny kamień milowy w wieloletniej, owocnej współpracy i idealny przykład rozwoju klienta w ramach naszego parku. Cieszę się, że dzięki tej przeprowadzce, jeden z naszych najistotniejszych Klientów w pełni wykorzysta potencjał nowego standardu technicznego budynków GLP. Dzięki możliwości składowania do wysokości 12 metrów oraz zwiększonej nośności posadzki, Victaulic uzyskał bardziej wydajny magazyn, w którym przez lata będzie mógł kontynuować rozwój swojego biznesu – komentuje Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.

Poznań Airport Logistics Centre jest zlokalizowane w centrum Wielkopolski. W bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Poznań Ławica Airport oraz węzła drogi ekspresowej S11, która pozwala w 8 minut dotrzeć do autostrady A2.



![W woj. podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/229/101/78053_100x70.jpg)
![Trwa budowa S7 Wschodniej Obwodnicy Krakowa, na odcinku Mistrzejowice - Nowa Huta [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/227/99/78051_100x70.jpg)
![Nowa, wielka inwestycja w Rzeszowie. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/253/125/677629_100x70.jpg)
![Nowa koncepcja zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/220/92/78044_100x70.jpg)
![Wisłokostrada - wielka inwestycja w Rzeszowie bliska ukończenia [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/219/91/78043_100x70.jpg)
![Nowoczesne osiedle na Maślicach. Komfort życia w zielonej okolicy [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/183/55/649911_100x70.jpg)

![W centrum Poznania powstaje Muzeum Powstania Wielkopolskiego [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/188/60/623036_100x70.jpg)

![[mazowieckie] PHOENIX Pharma powiększa magazyn w SEGRO Logistics Park Warsaw Pruszków](https://investmap.pl/_i/image/31/31/12063_100x70.jpg)


![[Warszawa] Trustwave rozszerza umowę najmu w Prosta Office Centre](https://investmap.pl/_i/image/41/41/1577_100x70.jpg)

![[Wrocław] Archicom Holding komercjalizuje kolejne 1 tys. mkw. powierzchni komercyjnej](https://investmap.pl/_i/image/102/102/12902_100x70.jpg)


