GLP rozbudowuje Kraków Airport Logistics Centre GLP

GLP rozbudowuje Kraków Airport Logistics Centre

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna inwestycja GLP w aglomeracji krakowskiej. Inwestor rozbudowuje park Kraków Airport Logistics Centre o powierzchni użytkowej wynoszącej 174 tys. mkw., przeznaczonej dla logistyki i lekkiej produkcji.

W budynku, którego realizacja zakończy się w maju 2023 roku, jest jeszcze 2500 mkw. do wynajęcia. Park GLP położony jest około 300 metrów od węzła ekspresowej obwodnicy Krakowa S52, zaledwie 1 km od granicy miasta i 4 km od lotniska Kraków-Balice.

Za kilka miesięcy do grona użytkowników największej inwestycji GLP w Małopolsce dołączy oddział firmy Cummins. Ta znana, światowa marka dostarcza rozwiązania m.in. dla specjalistycznych pojazdów oraz zastosowań o krytycznym znaczeniu, np. agregatów prądotwórczych. Firma zapewnia wsparcie posprzedażowe dla wszystkich produktów napędzanych silnikami tej marki. Amerykański Cummins ulokuje w GLP Kraków Airport Logistics Centre Centrum Odbudowy Silników o powierzchni 3,5 tys. mkw. Firma skorzysta również z 940 mkw. przestrzeni biurowej. Pracownicy przeprowadzą się do nowego obiektu, który znajduje się 7 kilometrów od tego, który jest obecnie używany.

Inwestycja o wartości 10 milionów dolarów będzie wspierać rosnący popyt w wielu segmentach rynku na silniki, które są przebudowywane i testowane w warunkach fabrycznych, aby spełnić standardy jakości firmy Cummins i osiągnąć nowe specyfikacje silników.

Centrum odbudowy uzupełni istniejące na całym świecie obiekty dedykowane odbudowie silników 19 L i wyższych, w tym QSK60. Odbudowa obejmuje całkowity demontaż, czyszczenie, kontrolę i wymianę głównych komponentów.

– Najnowsza hala została zaprojektowana w ścisłej współpracy z głównym użytkownikiem. Uwzględniono specyficzne wymagania firmy Cummins. Dzięki temu jej personel, niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań, skorzysta z optymalnego środowiska pracy – mówi Artur Szczepaniak, Senior Technical Development Manager w GLP.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

GLP Kraków Airport Logistics Centre ma 174 tys. mkw. powierzchni użytkowej, przeznaczonej dla logistyki i lekkiej produkcji. Dzięki bliskości Krakowa park w Modlniczce to znakomite rozwiązanie dla firm, które łączą działalność produkcyjną lub serwisową z pracą biurową czy obsługą klientów.

GLP
GLP
GLP

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA