Hotel Holiday Inn na warszawskim Mokotowie nie powstanie. Działka została sprzedanaźródło: Materiały prasowe

Hotel Holiday Inn na warszawskim Mokotowie nie powstanie. Działka została sprzedana

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna działka w Warszawie, na której planowana była realizacja budynku hotelowego została sprzedana, a nowy właściciel nie planuje na niej budowy tego typu obiektu. Tym razem chodzi o nieruchomość położoną przy ul. Obrzeżnej 7 na Mokotowie.
Działka znajdująca się w sąsiedztwie Galerii Mokotów należała do firmy 5th Avenue Holding SA, która w 2017 r. podpisała z siecią IHG umowę na otwarcie 370-pokojowego hotelu pod marką Holiday Inn w 2020 r. Budowa nie ruszyła, a właściciel ograniczył się jedynie na postawieniu ogrodzenia.
fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula
REKLAMA

materiały inwestora

We wrześniu 2020 r. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął uchwałę w sprawie wycofania akcji 5th Avenue Holding SA z obrotu na rynku NewConnect

Jeszcze w swoim ostatnim raporcie za II kwartał 2020 r. firma deklarowała, że planuje sprzedaż projektu na obecnym etapie realizacji z przeznaczeniem na hotel lub akademik
Materiały prasowe
Jednak ostatecznie 5th Avenue Holding SA zrezygnował z wszelkiego typu inwestycji na tej działce i zdecydował się ją sprzedać.
Nowym właścicielem została firma BPI Real Estate, czołowy deweloper na rynku belgijskim, który jest obecny w Polsce od kilkunastu lat. W tym czasie BPI Real Estate wybudował ponad 2 tys. mieszkań w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu

– Na zakupionej działce przy ul. Obrzeżnej planujemy realizację nowego projektu deweloperskiego. Będzie to inwestycja typu micro living (nie mylić z mikroapartamentami) realizowana we współpracy joint venture z firmą Acteeum. Obecnie pracujemy nad szczegółami koncepcji micro livingu dla tego projektu, które mamy nadzieję przedstawić już wkrótce – powiedział Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland, serwisowi nowawarszawa.pl.

Acteeum Central Europe jest międzynarodową firmą działającą na rynku developerskim oraz zarządzania nieruchomościami. Razem z BPI Real Estate zrealizowała w Warszawie m.in. osiedle wolaRE na Woli.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA