[Białka Tatrzańska] Kompleks basenów termalnych "Terma Bania"

REKLAMA
inwestorETC Architekci Sp. z o.o. Sp. kom.
realizacjaII kw. 2011

O inwestycji [Białka Tatrzańska] Kompleks basenów termalnych "Terma Bania"

W czerwcu 2011 r. w Białce Tatrzańskiej zostanie otwarty kompleks basenów termalnych "Terma Bania".

Opinie o [Białka Tatrzańska] Kompleks basenów termalnych "Terma Bania"

Napisz komentarz
antonimesla
bardzo piękny kompleks super rozwiązania ;) ... tylko jechać i odpoczywać ! :p
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jan Hawełko
Już 16 czerwca o godz. 9.00 bramy Termy Bania zostaną otwarte. Ten nowoczesny kompleks basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej to nowy, istotny punkt wśród turystycznych atrakcji Podhala.

Budowa obiektu pochłonęła 80 milionów złotych. Śmiałe rozwiązania architektonicznie, minimalna ingerencja w naturę, połączenie estetyki góralskiej z nowoczesnymi trendami. To wszystko wyróżnia białczańską Termę na tle innych tego typu polskich i słowackich obiektów. Wyróżnia także Białkę Tatrzańską wśród miejscowości turystycznych na Podhalu. Z chwilą uruchomienia basenów termalnych Białka stanie się miejscem wypoczynku zarówno latem jak i zimą.

Kilkanaście lat temu Białka Tatrzańska była malowniczą, aczkolwiek ubogą w infrastrukturę wsią. Dzisiaj dynamiki rozwoju zazdroszczą jej przede wszystkim zakopiańczycy, którzy zaczynają głośno mówić o odpływie turystów do mniejszych, lepiej przygotowanych pod względem infrastruktury ośrodków.

Sama Terma Bania oferuje możliwość relaksu w basenach, wypełnionych wodą o temperaturze 32 stopni Celsjusza, pozyskiwanej z odwiertu o długości 2500 m. Obiekt podzielony został na strefy: Cichą, Głośną (dla rodzin z dziećmi), Saunarium, Instytut Spa&Wellnes i zamkniętą Strefę VIP.

Terma Bania zostanie otwarta dla wszystkich 16 czerwca o godz. 9.00. Dzień wcześniej odbędzie się zamknięta inauguracja z udziałem m. in. kardynała Stanisława Dziwisza i Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jan Hawełko
Prace przy budowie Termy Bania na finiszu. Już niespełna miesiąc pozostał do otwarcia kompleksu basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej. Otwarcie zaplanowane na 16 czerwca będzie najmocniejszym akcentem rozpoczynającego się sezonu letniego na Podhalu.

Już na samym początku podjętych prac oczywistym było, iż powstający obiekt będzie ze wszech miar wyjątkowy. Białczańska Terma to nie tylko nowoczesny basen z wieloma atrakcjami. To przede wszystkim połączenie nowoczesności – głównie za sprawą innowacyjnych technologii – z tradycyjnym góralskim folklorem, który można dostrzec w architekturze obiektu.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy dach Bani – pokryty roślinnością doskonale uzupełnia tatrzański krajobraz. Na falistym dachu obiektu znajdą się rojniki, rozchodniki, macierzanka oraz inne kwitnące, kolorowe zioła. Dzięki tej specyficznej, górskiej roślinności dach Termy Bania będzie sprawiał wrażenie kwitnącej łąki.

To nie jedyna intrygująca strona obiektu. Do najważniejszych atutów białczańskiej Termy z pewnością będzie należeć kąpiel w wodzie termalnej – znanej ze swoich zdrowotnych właściwości. Woda w obiekcie wydobywana jest z głębokości 2500 m i dostępna będzie w każdym z basenów. Jej pierwotna temperatura wynosi 72 stopni Celsjusza. Docelowo będzie schładzana do temperatury 24-38 stopni. Dodatkowo wykorzystywana będzie do ogrzewania budynku, co pozwoli na 100% wykorzystanie dobrodziejstw geotermii.

Zaznaczyć należy również, iż atrakcje Termy Bania będą mocno różnorodne. Dlatego też obiekt będzie podzielony na strefy. Rodzinom z dziećmi dedykowana będzie Strefa Głośna – będąca kwintesencją parku rozrywki. Ci, którzy będą chcieli korzystać z bardziej spokojnych form relaksu będą mogli korzystać ze Strefy Cichej. Kolejne strefy regeneracji i odpoczynku to Saunarium oraz SPA i Wellness. Goście Termy będą mieli również okazję, by spróbować tradycyjnych, góralskich potraw, które serwowane będą w punktach gastronomicznych obiektu.

Mimo, że do otwarcia pozostał jeszcze miesiąc, zainteresowanie ze strony turystów rośnie. Ten fakt nie dziwi, zważywszy, że w tym regionie – tak po polskiej jak i po słowackiej stronie nie powstał jeszcze obiekt, łączący w sobie tak wiele różnorodnych cech.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA