DODAJ

Renowacja Kościoła św. Katarzyny

[Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Katarzyny 11870[Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Katarzyny 11853[Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Katarzyny 11852
Kościół św. Katarzyny na Starym Mieście Gdańsk wybudowany w pierwszej połowie XIII wieku jest najstarszym istniejącym kościołem Gdańska. W maju 2006 roku wybuchł pożar, który zniszczył całkowicie dach świątyni oraz naruszył konstrukcję wieży. Odbudowa zniszczeń pożaru rozpoczęła się jeszcze jesienią tego samego roku. W jej ramach odbudowano dach nad prezbiterium oraz nad głównymi nawami, zrekonstruowano nie istniejącą od czasów wojny sygnaturkę na kalenicy dachu oraz wyczyszczono mury 76-metrowej wieży. Ostatnim etapem odbudowy jest naprawa barokowego hełmu wieży, którego konstrukcja została ponoć zwęglona w czasie pożaru i w każdej chwili mogła się rozpaść.
Szczegóły - [Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Katarzyny
inwestorKościół Katolicki
realizacja inwestycjiI kw. 2011
Asinus 04.01.2011, godz. 19:22
Kościół św. Katarzyny wybudowany w pierwszej połowie XIII wieku jest najstarszym istniejącym kościołem Gdańska. W maju 2006 roku wybuchł pożar, który zniszczył całkowicie dach świątyni oraz naruszył konstrukcję wieży. Odbudowa zniszczeń pożaru rozpoczęła się jeszcze jesienią tego samego roku. W jej ramach odbudowano dach nad prezbiterium oraz nad głównymi nawami, zrekonstruowano nie istniejącą od czasów wojny sygnaturkę na kalenicy dachu oraz wyczyszczono mury 76-metrowej wieży. Ostatnim etapem odbudowy jest naprawa barokowego hełmu wieży, którego konstrukcja została ponoć zwęglona w czasie pożaru i w każdej chwili mogła się rozpaść.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję