DODAJ

Renowacja Kościoła św. Jana

[Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Jana 11869[Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Jana 11868[Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Jana 11867
XIV-wieczny Kościół św. Jana był niegdyś kościołem parafialnym dla gdańskiego Nowego Miasta. Jako jedyna gdańska zabytkowa świątynia przez kilkadziesiąt lat po wojnie nie był w pełni odbudowany poza pracami nad zabezpieczeniem gmachu przed zawaleniem. Dopiero w latach 90 przystąpiono do dalszych prac renowacyjnych. Od 2007 roku nabrały one impetu w związku z działalnością Nadbałtyckiego Centrum Kultury, które użytkuje budynek razem z Kościołem Katolickim. W ramach ostatnich prac odnawiane jest wnętrze świątyni, odbudowane zostały gotyckie okna, wyczyszczona została fasada transeptu, a także zrekonstruowano od podstaw przylegającą do kościoła podwójną kamieniczkę w stylu barokowym. Ponad to wokół wejścia do świątyni odbudowane zostało ogrodzenie oraz brama pochodzące oryginalnie z XIX-wieku.
Szczegóły - [Gdańsk] Renowacja Kościoła św. Jana
inwestorNadbałtyckie Centrum Kultury
realizacja inwestycjiII kw. 2013
Asinus 05.01.2011, godz. 23:41
XIV-wieczny Kościół św. Jana był niegdyś kościołem parafialnym dla gdańskiego Nowego Miasta. Jako jedyna gdańska zabytkowa świątynia przez kilkadziesiąt lat po wojnie nie był w pełni odbudowany poza pracami nad zabezpieczeniem gmachu przed zawaleniem. Dopiero w latach 90 przystąpiono do dalszych prac renowacyjnych. Od 2007 roku nabrały one impetu w związku z działalnością Nadbałtyckiego Centrum Kultury, które użytkuje budynek razem z Kościołem Katolickim. W ramach ostatnich prac odnawiane jest wnętrze świątyni, odbudowane zostały gotyckie okna, wyczyszczona została fasada transeptu, a także zrekonstruowano przylegającą do kościoła podwójną kamieniczkę w stylu barokowym. Ponad to wokół wejścia do świątyni odbudowane zostało ogrodzenie pochodzące oryginalnie z XIX-wieku.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję