[Gdynia] Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

[Gdynia] Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

REKLAMA
inwestorPomorskie Centrum Technologii
realizacjaI kw. 2013

O inwestycji [Gdynia] Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni powstał w 2001 roku jako wspólna inicjatywa Pomorskiego Centrum Technologii i władz Miasta Gdyni. PPNT jest obecnie zarządzany przez jednostkę budżetową Miasta Gdyni - Gdyńskie Centrum Innowacji.

Od 2004 działa w PPNT Pomorski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, który skupia młode firmy. Obecnie w ramach PPNT działa w sumie ok. 80 innowacyjnych firm.

Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostało stworzone w 2005 roku Wdrożeniowe Laboratorium Biotechnologii i Ochrony Środowiska.

Opinie o [Gdynia] Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Napisz komentarz
Jan Hawełko
W czwartek w Gdyni oficjalnie zakończono rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Swoją siedzibę będzie mogło tam mieć 300 firm. Według władz miasta jest to największy park w kraju pod względem powierzchni - zajmuje 76 tys. metrów kwadratowych.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Gdyni, na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego znajduje się Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej oraz Dział Innowacji Społecznych i Centrum Designu.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech

Trwa rozbudowa "Doliny Krzemowej", czyli Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Do końca 2012 r. do użytku zostaną oddane dwa nowoczesne budynki.

Celem Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest skoncentrowanie na niewielkiej powierzchni jak największej ilości czynników związanych z rozwojem firm, które ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej, transfer i wdrażanie technologii.pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek wmurował w piątek wieczorem kamień węgielny pod rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Do 2012 r. park powiększy się pięciokrotnie.

Dzięki rozbudowie, w parku swoje siedziby będzie mogło ulokować 400 firm. Obecnie zlokalizowanych jest tam ok. 80 firm, a 20 swoje siedziby ma poza parkiem. W ciągu dwóch lat obok obecnej siedziby parku powstaną dwa nowoczesne budynki o łącznej powierzchni ok. 60 tys. m kw.


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA