Kardamonowa

Kardamonowa

Mieszkania/Wrocław/Fabryczna/Żerniki/Kardamonowa
REKLAMA

O inwestycji Kardamonowa

Nowa inwestycja Blue Forest Development prezentuje architekturę o wartościach uniwersalnych, wrażliwą na lokalny kontekst, szanującą środowisko i trafiającą w upodobania różnorodnych grup odbiorców. Nowoczesny projekt odnoszący się do założeń zabudowy jednorodzinnej, bliźniaczej i wolnostojącej, dedykowany jest odbiorcy zainteresowanemu rzeczywistą wartością nabywanej nieruchomości. Temu założeniu podporządkowano trzy główne kryteria realizowanej inwestycji ‐ kryterium stabilnej wartości, nowoczesnej formy oraz aspektu ekologicznego. Kardamonowa biorąca swoją nazwę od lokalizacji w zielonym sercu Żernik, dedykowana jest tym, którzy ceniąc smak życia, chcą czerpać z niego to, co najlepsze ‐ Esencję Slow Living. Samowystarczalna jednostka osiedlowa ‐ komfortowa, dająca wytchnienie od zgiełku miasta, a jednocześnie pozostająca z nim w krótkim dystansie.

Ambicją Pracowni Architektonicznej P33 było efektywne wykorzystanie przestrzeni użytkowej domów, przy jednoczesnym dążeniu do stworzenia zespołu budynków o wyrazistej architekturze i dostrzegalnej indywidualizacji poszczególnych segmentów zabudowy. O charakterze osiedla stanowią przede wszystkim dwie cechy projektowanej zabudowy: dachy zróżnicowane lokalizacją kalenicy oraz cztery rodzaje wykończenia elewacji budynków (zieleń, czerń i biel o odmiennej strukturze tynków). Dodatkowymi elementami podkreślającymi dbałość o detal architektoniczny są wykończone drewnem podcienia, minimalistyczne stalowe daszki, czarne szpalety wnęk okiennych.

Zastosowana w projekcie kolorystyka jest bezpośrednim nawiązaniem do mało zabudowanego otoczenia, roślinnych motywów i ekologicznych odniesień. Podkreśla wrażliwy środowiskowo charakter inwestycji, harmonijnie wpisującej się w otoczenie, nie dominującej w przestrzeni, której cechami jest życie w zgodzie z naturą, kontakt z przyrodą, zachowanie klimatu zielonej enklawy.

Dom jest funkcją czasu i przestrzeni. Podlegająca dynamicznym i nieprzewidywalnym zmianom rzeczywistość, przyniosła całej ludzkości refleksję, że czasem dom jest całym światem. Jesteśmy odpowiedzialni za kreowanie dobrych przestrzeni, zapewniających komfort, poczucie bezpieczeństwa, możliwość łączenia kilku funkcji życiowych ‐ pracy, nauki i odpoczynku, przenikania się pokoleń, tworzenia mikrospołeczności. Powierzchnie mieszkalne inwestycji Kardamonowa są przestronne i komfortowe, część dzienna obejmująca salon i kuchnię, to pow. od 30 do 44 mkw., w pomieszczeniach zaplanowano optymalną wysokość 2,7 m (parter), brak skosów. Orientacja domów względem siebie gwarantuje kameralność i poczucie prywatności.

Opinie o Kardamonowa

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji Kardamonowa
Jan Hawełko
+2
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Kardamonowa
Jan Hawełko
+6
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA