[Katowice] Cavatina 3x97 m

[Katowice] Cavatina 3x97 m

REKLAMA
inwestorCavatina Holding S.A.
realizacjaII kw. 2021

O inwestycji [Katowice] Cavatina 3x97 m


Nowoczesne bryły i mieszana funkcja w kilku budynkach dużego kompleksu. Ma on stanąć w centrum Katowic, a dokładniej na granicy Śródmieścia i Załęża. Budynki będą widoczne z daleka. Najwyższe mają mieć 23 naziemne kondygnacje. Inwestycja na terenie pomiędzy ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrską to plan firmy Cavatina z Bielska-Białej. Spółka Michała Dziudy, głównego udziałowca i wieloletniego prezesa Murapolu, ma w swoim portfolio dużą realizację w Krakowie i prowadzi lub planuje inwestycje w kilku największych miastach Polski. Teraz dołączyły do nich Katowice.
Ma tu powstać kompleks czterech budynków, z czego 3 będą wieżowcami. W dwóch z nich, bliżej ul. Sobieskiego, zlokalizowane zostną biura. Ich łączna powierzchnia wyniesie prawie 58 tys. m kw. Na

najniższych kondygnacjach znajdą sie lokale handlowo usługowe. Mają zająć w smie ponad 7 tys. m kw. Poniżej zaplanowano dwie kondygnacje podziemne, które będą służyły jako parking.
Obok dwóch biurowców, które maję mieć trójkątny kształt i zostaną odwrócone wierchołkami w przeciwnych kierunkach, stanie budynek mieszkalny. Dużych rozmiarów obiekt z góry będzie miał kstałt litery „U”. Wewnątrz znajdzie się 760 apartamentów o małym metrażu. Większość lokali ma mieć powierzchnię ok. 30 m kw., a łączna powierzchnia obiektu wyniesie ok. 28 tys. m kw. Ten budynek będzie wysunięty na zachód i położony od strony ul. Dąbrówki. Od nazwy ulicy nazwano też cały kompleks. Łączna liczba miejsc parkingowych dla biurowców i apartamentowca wyniesie ok. 2100.
Przy trzech wieżowcach stanie też mniejszy biurowiec o powierzchni ok. 5 tys. m kw. Zgodnie z koncepcją działka o pow. nieco ponad niespełna 14 tys. m kw. zostanie częściowo zazieleniona. Tereny zielone mają zająć na niej ok. 2 tys. m kw.

Opinie o [Katowice] Cavatina 3x97 m

Napisz komentarz
Komentarz do inwestycji [Katowice] Cavatina 3x97 m
Damian Daraż
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA