[Katowice] Osiedle Książęce

[Katowice] Osiedle Książęce

Katowice/Ligota
REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Katowice] Osiedle Książęce

inwestorCK MODUS Sp. z o.o.
realizacjaII kw. 2010
wykonawcaEnergomontaż-Południe S.A.

O inwestycji [Katowice] Osiedle Książęce

Osiedle Książęce to zespół nowoczesnych mieszkań, zlokalizowany w atrakcyjnej dzielnicy Katowic – Ligocie, z dostępem do pełnej infrastruktury socjalnej, drogowej oraz handlowo- usługowej. Wysoki standard wykończenia
Na terenie Osiedla powstały 22 czterokondygnacyjne budynki o wysokim standardzie wykończenia, wyposażone w cichobieżne windy, wielostanowiskowy parking podziemny oraz komórki lokatorskie. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla, stworzyliśmy w pełni wyposażony plac zabaw. Bezpieczństwo i komfort W trosce o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców infrastruktura drogowa na terenie osiedla ograniczona została do minimum, co umożliwiło wykorzystanie wolnej przestrzeni na stworzenie atrakcyjnych terenów zielonych. Poczucie bezpieczeństwa na terenie osiedla zapewni monitoring kamerami przemysłowymi. Nowoczesna architektura Architekci z pracowni AIR JURKOWSCY Sp. z o.o. starannie zaprojektowali nie tylko bryłę budynków ale również wnętrza lokali mieszkalnych, które są dostępne w metrażach od 43 do 86 m kw. Dla mieszkańców parteru przewidziano zielone ogródki od 36 do 56 m kw. Mieszkania na wyższych kondygnacjach, posiadają przestronne tarasy – do 23 m kw., ogrody zimowe, oraz patia na dachach budynków o powierzchni 20 m kw, wszystkie usytuowane od strony południowej. Dbałość o przestrzeń jest także widoczna w częściach wspólnych budynków które są przestronne i funkcjonalne. Dostęp do innowacyjnych technologii Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na fakt, iż Osiedle Książęce, jest jedyną inwestycją w południowej Polsce, która została wyposażona w światłowodową sieć dostępową nowej generacji – FTTH. Światłowód pełni rolę medium transmisyjnego, który umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet do 100 Mb/ s. Technologia światłowodowa obejmuje szerokie pasma innowacyjnych usług o dużej prędkości, umożliwiając m.in. uzyskanie bardzo szybkiego Internetu – do 1 GB/s oraz telewizję o wysokiej rozdzielczości HDTV. Dla naszych klientów przewidzieliśmy specjalne pakiety promocyjne.

Osiedle Książęce to wyjątkowa oferta, skierowana do wymagających klientów. Modernistyczna architektura, funkcjonalność mieszkań oraz najwyższy standard zastosowanych materiałów, sprawiają, że marzenie o idealnym mieszkaniu, przestaje być tylko marzeniem.... Źródło opisu: www.osiedleksiazece.pl (oficjalna strona inwestycji)
Napisz komentarz
Orzech
Całe osiedle idzie pod młotek

Firma Energomontaż-Południe, będąca w upadłości likwidacyjnej, wystawiła na sprzedaż pierwszy etap Osiedla Książęcego, które powstało przy ul. Piotrowskiej w Katowicach.

Więcej: http://www.eurobuildcee.com/index.php?p ... od-mlotek-
Krypton
Najlepsze jest to że architekt dostał za to osiedle nagrodę :D . Wystarczyło tylko ustawić je równolegle do drogi, zwiększyć odległości i dać sensowne układy mieszkań.
Mikel
Największe wady Osiedla Książęcego to fatalne położenie (bliskość ruchliwej drogi, niezbyt ciekawa okolica w pobliżu, dodatkowo szkody górnicze), zagęszczenie budynków (mało kto chce patrzeć sąsiadowi do talerza), niezbyt ciekawe projekty mieszkań (dosyć duże przedpokoje, ogrody zimowe).
Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem mieszkania na tym osiedlu, to zachęcam, żeby spróbował dojechać po godzinie 16 z centrum w tamtą stronę, przy okazji obejrzy jak wielki jest ruch na drodze bezpośrednio przy osiedlu. To jest ważny argument, który sprawi, że mieszkania jeszcze długo będę puste.
Krypton
54/220 mieszkań zostało sprzedanych/zarezerwowanych co stanowi 24%.
Krypton
Dane dotyczące inwestycji: sprzedanych lub zarezerwowanych mieszkań / ilość mieszkań w budynku lub inwestycji
- segmenty A 22/60
- segmenty B 13/60
- segmenty C 4/50
- segmenty D 7/50
Lukander
Taa... nie są chwytem marketingowym. Wiadomo, że jak człowiek zobaczy, że gdzieś coś tam się świeci to się prędzej zainteresuje, widać, że robią co mogą by te mieszkania posprzedawać, cena 3,5 tyś za metr to już jest naprawdę niska jeżeli chodzi o nowe mieszkania pomimo nie najlepszej lokalizacji ;)
REKLAMA