[Katowice] Przebudowa Domu Prasy

[Katowice] Przebudowa Domu Prasy

REKLAMA
inwestorMiasto Katowice
realizacjaI kw. 2014
wykonawcaMostostal Warszawa S.A.

O inwestycji [Katowice] Przebudowa Domu Prasy

W budynku zostaną wzmocnione konstrukcje, będzie ocieplony, zostaną w nim wymienione okna i okładziny zewnętrzne. Remont obejmuje także modernizację dachu i wszystkich instalacji w budynku. Po kosztującej 17,6 mln zł przebudowie, elewację budynku pokryje szkło, znajdzie się też na niej czarna płyta z godłem miasta. Po zakończeniu robót Dom Prasy będzie miał 5200 mkw powierzchni użytkowej na 9 kondygnacjach. Na parterze powstanie Biuro Obsługi Mieszkańców, wyżej wprowadzą się wydziały katowickiego magistratu. Roboty potrwają do września przyszłego roku.
Napisz komentarz
Krypton
Najpierw zacznie tu działać Biuro Obsługi Mieszkańców przeniesione z gmachu przy ul. Młyńskiej. Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje sprawy na parterze i pierwszym piętrze - mówi Jakub Jarząbek, rzecznik urzędu miasta.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Krypton
Na siódmym piętrze przemienionego w siedzibę katowickiego Urzędu Miasta dawnego Domu Prasy miała działać kawiarnia. Urzędnicy właśnie ogłosili, że niczego takiego tu nie będzie. Pochwalili się za to, że otwarcie kolejnej siedziby władz Katowic przewidziane jest na czerwiec.

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... #LokKatTxt
Krypton
Przy tej okazji można podejrzeć, jak rozlokowane zostaną poszczególne wydziały urzędu miasta - w środku zamontowano już tablice informacyjne.


pokaz-artykul.png
Krypton
Powoli dobiega końca przebudowa Domu Prasy na katowickim rynku. Będzie tu działało m.in. nowe Biuro Obsługi Mieszkańców.

Na razie na parterze trwają ostatnie prace wykończeniowe. Robotnicy już pomalowali i ozdobili ściany. Trwa też montaż mebli. - Zakończenie prac jest planowane na pierwszy kwartał tego roku. Potem rozpocznie się przeprowadzka. Dokładnej daty otwarcia jeszcze nie ma - mówi Jakub Jarząbek.


Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,73 ... #LokKatTxt
Krypton
Maciej Biskupski, asystent prezydenta Katowic, mówi, że zwycięzca przetargu na prace zostanie wybrany w najbliższych dniach. - Od momentu podpisania umowy będzie miał dwa miesiące na realizację zadania - dodaje.

pokaz-artykul.png
Krypton
REKLAMA