[Koszalin] Galeria "Nova"

[Koszalin] Galeria "Nova"

Koszalin/Śródmieście
REKLAMA

O inwestycji [Koszalin] Galeria "Nova"

Galeria Nova w Koszalinie
Napisz komentarz
MatKoz
Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, w 2012 roku spółka deweloperska Echo Investment wystartuje z budową nowego centrum handlowego w Koszalinie - Galerii Nova.

W obiekcie, na 35 000 mkw. powierzchni GLA, zaprojektowano 110 sklepów oraz 6-salowe kino. Klienci będą też mieli do dyspozycji parking z 1000 miejsc postojowych.

pokaz-artykul.png
Orzech
W Koszalinie ma stanąć kolejna galeria handlowa - Galeria Nova. Jednym z jej najemców będzie hipermarket. Inwestycja jest planowana w rejonie ul. Krakusa i Wandy, a inwestor to spółka Echo Investment - informuje serwis Głosu Koszalińskiego GK24.pl.

Spółka czeka na odpowiednie zmiany w planie zagospodarowania, które pozwolą jej także na budowę hipermarketu o powierzchni 10 tys. m kw. Jeszcze nie wiadomo pod jakim szyldem będzie funkcjonował.pokaz-artykul.png
Orzech
Galeria Nova ma mieć 34 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia, na dwóch kondygnacjach. Do tego 820 miejsc na parkingu podziemnym. Dziś nie wiadomo, ile powstanie tam sklepów. Dla porównania, Forum Koszalin to 55 tys. m kw. powierzchni handlowo - usługowej i 1.500 miejsc parkingowych. W Forum jest 120 sklepów, a samo Tesco zajmuje 10 tys. m kw.

Galeria Nova ma stanąć u zbiegu ul. Zwycięstwa oraz Krakusa i Wandy. W zabudowę zostaną włączone dwa budynki stojące na rogu Krakusa i Wandy (m. in. biurowiec PKS), które są objęte ochroną i których nie wolno wyburzyć. Tam nadal będą biura, ewentualnie restauracje. Główne wejście do galerii będzie od strony ul. Zwycięstwa, a tuż za wejściem będzie ogromny plac, ale przykryty dachem.

Na dwóch kondygnacjach znajdą się wyłącznie sklepy. Nie przewidziano tam żadnych usług typu kręgle, kino, czy fitness. - Chcemy się nastawić wyłącznie na handel - mówi Dariusz Anisiewicz. - Przy galerii powstanie jedynie hotel sieciowy, w którym będzie 50 - 60 pokoi.

Do galerii będą w sumie trzy wejścia, jedno z nich od strony ul. Krakusa i Wandy. Cały obiekt będzie zadaszony, a dach częściowo przeszklony. Koszt inwestycji nie jest na razie bliżej znany. Z szacunków spółki wynika, że może wynieść 200 - 250 mln złotych.

Żródło: GK24.pl
REKLAMA