Liberty Tower

Liberty Tower

Warszawa/Wola/Grzybowska/Żelazna
REKLAMA
inwestorGolub GetHouse
projektantArquitectonicaEpstein Sp. z o.o.
realizacjaII kw. 2023

O inwestycji Liberty Tower

Golub GetHouse zrealizuje przy skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Żelaznej na warszawskiej Woli 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower. Budynek będzie miał 41 kondygnacji nadziemnych. Znajdzie się w nim blisko 500 wykończonych apartamentów o metrażach od 36 do 125 mkw. Będą przeznaczone na długoterminowy najem. Do udogodnień należą m.in. strefa spa, centrum fitness, sala gier, otwarta kuchnia oraz basen z jacuzzi na dachu podium wieży.
Wieża będzie miała dziewięciokondygnacyjne podium. Powstanie w nim czterogwiazdkowy hotel z 267 pokojami. Znajdzie się w nim m.in. bar, lobby, restauracja, strefa fitness, centrum konferencyjne oraz specjalna strefa spotkań.
Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych fragmentów muru i bramy getta warszawskiego. Na działce od strony ul. Żelaznej znajduje się też "dom Duschika", który stoi w miejscu dawnej, powstałej w latach 1875-1876, fabryki wyrobów żelaznych Duschik&Scholz. Golub GetHouse podda rewitalizacji dom oraz odbuduje siedmiokondygnacyjną kamienicę.
Napisz komentarz
Daniel Sztubecki
Zawiadomienie w sprawie budowy zespołu mieszkalno-hotelowo-usługowego „Liberty Tower” z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą drogową i techniczną z dnia 9 września 2020 roku. https://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/OS/postepowania/srodowiskowe/wszczete/2020/Budowa_zespolu_mieszkalno-hotelowo-uslugowego_%E2%80%9ELiberty_Tower%E2%80%9D_z_zagospodarowaniem_terenu__infrastruk.htm
Jakub Zazula
Mariusz Bartodziej
+1
REKLAMA