REKLAMA

Resi Capital S.A.

Artykuły o Resi Capital S.A.

Cavatina złożyła wniosek o pozwolenie na budowę 140-metrowego wieżowca Quorum. Nie będzie jednak biurowcem
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy najwyższego, 140-metrowego wieżowca kompleksu wielofunkcyjnego Quorum przy ulicy Sikorskiego, nad brzegiem Odry, w centrum Wrocławia. Jednak inwestor, firma Cavatina Holding zmieniła plany dotyczące funkcji jaką będzie pełnił ten budynek.
Kolejny budynek wielofunkcyjnego kompleksu Quorum we Wrocławiu oddany do użytku
Cavatina Holding S.A. uzyskała pozwolenie na użytkowanie biurowca Quorum A – jednego z pięciu budynków wchodzących w skład spektakularnej inwestycji dewelopera nad brzegiem Odry. Wyróżniający się nowoczesną bryłą obiekt dostarcza na wrocławski rynek biurowy 18 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni rozlokowanej na 12 kondygnacjach.
Wielka, globalna firma otworzy biuro w kompleksie wielofunkcyjnym Quorum
Zlokalizowany w centrum stolicy Dolnego Śląska, położony nad rzeką Odrą kompleks wielofunkcyjny Quorum, zyskał nowego najemcę. Globalna firma EY przeniesie w maju 2024 roku swój wrocławski oddział do budynku D zajmując niemal 1 tys. mkw. powierzchni.
Mocne wejście Cavatina Holding na rynek mieszkaniowy w 2024 r.
W 2023 r. Cavatina Holding z powodzeniem kontynuowała budowę i komercjalizację wysokiej klasy powierzchni biurowych, jednocześnie rozszerzając swoją działalność o projekty mieszkaniowe – Grupa rozpoczęła realizację i przedsprzedaż trzech projektów. Ubiegły rok Grupa zakończyła z portfolio ukończonych projektów o łącznej powierzchni ponad 300 tys. mkw. GLA, w tym blisko 150 tys. mkw. GLA sprzedanych, wynajęła niemal 40 tys. mkw. w ramach nowego najmu oraz rozpoczęła budowę portfela mieszkaniowego z ponad 650 lokalami w sprzedaży w projektach WIMA Widzewska Manufaktura budynki B i C w Łodzi oraz Belg w Katowicach.
Trwa budowa WIMY Widzewskiej Manufaktury. Jak zmienia się nowa perła Łodzi?
WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi to miejsce, które w bezpośredni sposób nawiązuje do industrialnego rodowodu miasta. Obecnie trwają intensywne prace, mające na celu nadanie mu drugiego życia. Inwestor, Cavatina Holding S.A., planuje stworzenie tam spektakularnego projektu mixed-use, między innymi z lokalami mieszkaniowymi o wysokim standardzie i o loftowym charakterze oraz ogólnodostępnymi terenami zieleni, w tym rewitalizowanym parkiem o powierzchni 9 tys. mkw. Jak wpisuje się on w charakterystykę rynku mieszkaniowego w Łodzi? Na jakim etapie znajdują się prace budowlane?
Cavatina finalizuje zakup gruntu w Warszawie i coraz śmielej wchodzi w segment mieszkaniowy
Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, Cavatina zakupiła teren położony w centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 75. Grupa zamierza zaproponować miastu i jego mieszkańcom imponujący projekt mixed-use, z dominującą funkcją mieszkaniową, który doskonale wpisze się w ewoluującą tkankę miejską i uzupełni ten fragment stolicy także o nowe funkcje. Transakcja opiewa na kwotę ponad 145 mln zł.
W miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w Katowicach powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]
Wiemy już co powstanie w miejscu po dawnym centrum handlowym Belg w centrum Katowic. Rozpoczęła się przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej Belg Apartamenty w Katowicach realizowanej przez Cavatina Holding S.A. Prace budowlane wystartują jeszcze w tym roku, a proces sprzedaży obsługiwać będzie Resi Capital S.A. To kolejna, po świetnie przyjętym projekcie Global Apartments, realizacja grupy Cavatina w stolicy Górnego Śląska, będącej jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce.
Są środki finansowe na dalszą realizację wielkiego kompleksu Quorum we Wrocławiu
Erste Group Bank AG przyznał kolejny kredyt Cavatina Holding S.A. – tym razem na realizację flagowego projektu Grupy we Wrocławiu. Finansowanie, które zostało uruchomione jeszcze w październiku, docelowo zapewni deweloperowi środki na refinansowanie kosztów budynku biurowego Quorum D, w wysokości do 25 mln euro, na dalsze finansowanie budowy Quorum A, w wysokości do 20 mln euro, a także do 3 mln euro na pokrycie VAT.
Cavatina uzupełni skyline Warszawy nowym wieżowcem [WIZUALIZACJE]
Cavatina, która niedawno podpisała warunkową umowę sprzedaży przez Pocztę Polską terenu przy ul. Chmielnej 75, szykuje koncepcję projektu mixed-use, który idealnie uzupełni ten ważny fragment centralnej części Warszawy. W kolejnym kroku firma podejmie rozmowy konsultacyjne m.in. z władzami miasta. Swoimi dotychczasowymi projektami wielofunkcyjnymi deweloper udowodnił, że myśli nieszablonowo i każdą inwestycją przyczynia się do pozytywnego rozwoju danej lokalizacji.
W centrum Wrocławia zamiast biurowca powstanie apartamentowiec [WIZUALIZACJA]
W centrum stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy, duży apartamentowiec. U zbiegu ulic Sikorskiego i Rybackiej, na wrocławskim Szczepinie, inwestor Cavatina Holding zdecydował się zmodyfikować swoje plany dotyczące funkcji, jakie będzie pełnił budynek E, w realizowanym przez tego inwestora największym kompleksie wielofunkcyjnym, powstającym obecnie we Wrocławiu – Quorum.
REKLAMA