[Lublin] Renowacja klasztoru powizytkowskiego na Centrum Działań Artystycznych

[Lublin] Renowacja klasztoru powizytkowskiego na Centrum Działań Artystycznych

REKLAMA
inwestorMiasto Lublin
realizacjaII kw. 2013
wykonawcaWarbud S.A.

O inwestycji [Lublin] Renowacja klasztoru powizytkowskiego na Centrum Działań Artystycznych

Zakres prac renowacyjnych objętych projektem wynika bezpośrednio z wytycznych konserwatorskich i polega na:
- przywróceniu historycznych walorów przestrzennych obiektu,
- zapewnieniu trwałości technicznej struktury obiektu,
- wyposażeniu go w instalacje i urządzenia wynikające z jego pełnej adaptacji dla potrzeb instytucji kulturalnych, które, w efekcie realizacji Projektu, będą jego użytkownikami. Prace budowlane przewidują: wzmocnienie fundamentów i struktury budynku, odtworzenie tradycyjnego układu komunikacyjnego wokół wirydarzy i układu przestrzennego wnętrz, likwidację podziałów wtórnych i odtworzenie dawnej bryły kościoła z wykorzystaniem wnętrza jako głównej sali teatralnej, wymianę konstrukcji i poszycia dachu – z przywróceniem jego dawnego kształtu oraz z adaptacją poddaszy. W efekcie powierzchnia użytkowa obiektu wzrośnie z obecnych 3330 m2 do 7770 m2 dzięki udostępnieniu nieużywanej obecnie części obiektu oraz dzięki adaptacji poddaszy, co stanowi jej powiększenie o 133%. Obiekt zostanie oddany do dyspozycji 3 miejskich instytucji kulturalnych: Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Biura Wystaw Artystycznych, które planują znaczące rozszerzenie swojej oferty i aktywizację działań.

Opinie o [Lublin] Renowacja klasztoru powizytkowskiego na Centrum Działań Artystycznych

Napisz komentarz
Jan Hawełko
Zakończyła się przebudowa Centrum Kultury. W czwartek po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano odnowiony gmach.

Dawny klasztor "urósł”. Zamiast 5,5 tys. mkw twórcy mają teraz do dyspozycji blisko 8 tys. mkw. Wszystko dzięki nowej kondygnacji.

– Oczywiście w związku z tym znacznie poszerzymy nasz program – mówi Aleksander Szpecht, dyrektor Centrum Kultury. – Od poniedziałku bierzemy budynek we władanie i zaczynamy przeprowadzkę. 20 września zaprosimy na uroczyste otwarcie.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
bista
Miejska biblioteka i galeria znajdą się między innymi w odnawianym zabytkowym kompleksie poklasztornym w Lublinie. Dzięki renowacji powierzchnia użytkowa obiektu znacznie wzrośnie. Wszystkie prace mają być wykonane do końca marca 2013 roku – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie.

Renowacja dawnego klasztoru – prowadzona od 2009 r. – obejmuje wzmocnienie fundamentów, odtworzenie tradycyjnego układu komunikacyjnego wokół wirydarza,

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA